תרבות
טריילר פארק 19.6 (צילום: mako, יחסי ציבור)
צילום: mako, יחסי ציבור

מתים לסרטים חדשים

ג'יימי לאניסטר מנסה את מזלו במסך הגדול עם סרט כלא חדש, "קו הדממה" חוזר בריבוט שמזכיר לנו שמזכיר לנו למה "מתים לרגע" צילצל כל כך מוכר, ו"גבר גבר" חוזר עם חיזוק מצד מל גיבסון וג'ון לית'גו. הטריילרים החמים של השבוע

איתמר רונאל | mako | פורסם 13:08 19.06.17 

שנה גודל אות

Daddy’s Home 2

שם עברי אפשרי: "גשם של אבות 2"

מה זה הדבר הזה: סרט ההמשך לקומדיה "גבר גבר" מבטיח להצית מחדש את הברומנס של וויל פארל ומארק וולברג, עם חיזוק נוסף ממקום לא צפוי. הסרט הראשון חיבר את וולברג ופארל כשני גברים הנאלצים לחלוק אבהות על אותם ילדים (אב חורג ואב ביולוגי), וכעת הם נאלצים להתמודד גם עם האבות שלהם עצמם, שמגיעים לביקור לכבוד החג. מסע ניקוי שמו של מל גיבסון ממשיך, כשהוא מגלם את אביו הקשוח והמגניב (או הבהמתי וגס הרוח) של וולברג. הבחירה בגיבסון מעוררת תהיות על שיקול דעתם של היוצרים, אבל בלי קשר לאיכות או למוסר, המשכון חסר טעם ועמוס כוכבים הוא מתכון די בטוח להצלחה בקופות.

למה כן: כי הכימיה בין פארל לוולברג באמת די מוצלחת, ואפשר להניח שיהיו כמה בדיחות מצחיקות, גם אם לא ראינו כאלה בטריילר. מה שבטוח, יש דברים גרועים יותר להיתקע איתם מאשר קומדיית המשך בינונית על אבהות ("סיפורה של שפחה", למשל).

למה לא: כי מיחזור זה חשוב כשמדובר בבקבוקים, אבל מתכון לאסון כשמדובר בקומדיות פרועות. מהטריילר זה נראה כמו מטחנת כספים חסרת בושה, שאיבדה את מעט החן שעוד היה בסרט המקורי.

מאיפה הוא מוכר לי: פארל ו-וולברג לא צריכים היכרות נוספת, וגיבסון זה האלכוהוליסט האנטישמי שהיה פעם כוכב קולנוע. בנוסף, מככבים בסרט גם ג'ון לית'גו ("מפגשים מהסוג האישי") בתפקיד אביו של פארל, לינדה קרדליני ("פריקים וגיקים") והמתאבק ג'ון סינה ("אסון מהלך").

תאריך יציאה: 10 בנובמבר, בארה"ב.

Flatliners

שם עברי אפשרי: "מתים לרגע: הריבוט לסרט שלפני הסדרה"

מה זה הדבר הזה: רימייק ל"קו הדממה", סרט האימה משנת 1990 בכיכובם של קיפר סאתרלנד וג'וליה רוברטס, שחקר את השאלה הנצחית – מה קורה לנו אחרי המוות (ספויילר: כלום). כמו הסרט המקורי, גם החידוש מתמקד בחבורה של סטודנטים לרפואה, שעוצרים את ליבם לזמן קצר וחווים מוות קליני, כדי לקבל הצצה קצרה לעולם הבא. המסע שלהם מביא בהתחלה לתוצאות חיוביות, כמו יכולת שכלית מוגברת וכישרון נגינה שמופיע משום מקום. כצפוי, במהרה מתבררות ההשלכות השליליות של הביקור בעולם המתים, כשכוחות אפלים מתחילים לרדוף את החבורה. נשמע לכם כמו הסינופסיס של "מתים לרגע" של HOT שחזרה הרגע לעונה שנייה? אנחנו רק נניח את זה כאן וניתן לכם להחליט.

למה כן: כי הסרט המקורי היה נחמד, ואפשר לקוות שהשיפורים באפקטים הוויזואליים מאז ימי הניינטיז יתרמו לשיפור האמינות והמעוף של החזיונות העל טבעיים. מי יודע, אולי אפילו יצא מזה סרט אימה אפקטיבי.

למה לא: כי עדיף כבר לראות את הסרט המקורי - וגם הוא לא יצירת מופת אם לומר את האמת. השילוב הרוחני/על טבעי, יחד עם היומרה המדעית והפילוסופית נשמעים לנו כמו קשקוש רציני, ונראה כי גם יעמיסו כל כך הרבה על הסרט עד שלא יישאר מקום להפחדות ראויות לשמן.

מאיפה הוא מוכר לי: אלן פייג' ("ג'ונו") היא השם הכי גדול פה, מה שלא משפר את התחזיות העגומות. לצידה מככבים גם דייגו לונה ("רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים"), נינה דוברב ("יומני הערפד") וקירסי קלמונס ("שכנים 2").

תאריך יציאה: 12 באוקטובר, בארה"ב.

Goodbye Christopher Robin

שם עברי אפשרי: "הדב שתקע אותי"

מה זה הדבר הזה: סיפורו של אלן אלכסנדר מילן, יוצר ספרי "פו הדב", מקבל פרשנות מחממת לב ואוהבת אדם וחיות. הסרט המתקתק מתאר את תהליך היצירה של פו הדב וחבריו, בהשראת בובות הפרווה של בנו של מילן. בימים האפלים של סוף מלחמת העולם הראשונה, הספרים האהובים הצליחו להביא קצת אור ואופטימיות לעולם שאיבד כל תקווה.

למה כן:  כי גם לנו מגיעה קצת שמחת חיים ואופטימיות, בימים האפלים של 2017. חוץ מזה, מי לא אוהב את פו הדב? אין לכם לב?!

למה לא: כי הסכריניות המאוסה, יחד עם הסיפור הלא מסעיר במיוחד (תהליך כתיבה זה לא הדבר הכי קולנועי שאנחנו יכולים לחשוב עליו), מובילים אותנו לחשוב שמדובר בשעמומון תקופתי מתוק יתר על המידה.

מאיפה הוא מוכר לי: מרגו רובי ("יחידת המתאבדים") מככבת בתפקיד אשתו של מילן, אותו מגלם דומנל גליסון ("אקס מכינה"). לצידם ניתן למצוא שמות כמו פיבי וולר-ברידג' ("פליבאג"), קלי מקדונלד ("טריינספוטינג") ואלכס לות'ר ("משחק החיקוי").

תאריך יציאה: 19 בספטמבר, באנגליה.

Happy Death Day

שם עברי אפשרי: "כאן מתים בכיף"

מה זה הדבר הזה: סרט נוסף בסוגת "הגיבור חי את אותו יום שוב ושוב" ("קצה המחר" זאת הדוגמה הבולטת והמוצלחת מהשנים האחרונות, "לפני שאפול" היא הדוגמה הפחות, באופן כללי), כשהפעם הטריק הסיפורי משמש בסיס לסרט אימה. גיבורת הסרט טרי מתעוררת ביום הולדתה במיטה זרה, הולכת חזרה לביתה ונרצחת באכזריות על ידי אדם במסכת תינוק קריפית, רק כדי להתעורר שוב בתחילת היום באותה מיטה זרה. כדי לחמוק מהגורל האכזרי ולהפסיק להירצח שוב ושוב, היא צריכה לגלות מי רצח אותה לפני שהוא רוצח אותה פעם נוספת.

למה כן: התעלול התסריטאי הביא לנו עד כה מספר סרטים מהנים ביותר, והשימוש בו בסרט אימה נראה מבטיח למדי. גם אם הרעיון נשמע קצת שחוק, אין דבר שמרענן פורמט מיושן כמו רוצח אכזרי בתחפושת של תינוק פסיכוטי.

למה לא: זבלוני אימה זה דבר מסוכן ולטריק החזרתי יכולה להיות השפעה מעייפת. מעבר לזה, "קצה המחר" דל תקציב בלי טום קרוז לא נשמע מבטיח במיוחד. באמת שכבר ראינו את הסרט הזה כמה פעמים, והגרסה הנוכחית בוודאי עשויה פחות טוב מקודמותיה.

מאיפה הוא מוכר לי: ג'סיקה רות' ("לה לה לנד") היא הדבר הכי קרוב לפרצוף מוכר, ישראל ברוסארד ("בלינג רינג") ורובי מודין ("חסרי בושה") משלימים את הקאסט האלמוני למדי.

תאריך יציאה: 13 באוקטובר, בארה"ב.

Shot Caller

שם עברי אפשרי: "משחקי הכלא"

מה זה הדבר הזה: איש עסקים מצליח נכנס לכלא לאחר שהיה מעורב בתאונה תחת השפעת אלכוהול. כדי לשרוד את הסביבה הקשה הוא הופך לחבר כנופיה קשוח ורצחני (ובעל שפם מגוחך למדי) ומקבל את הכינוי "Money". בעודו מסתגל לחיי הכלא האלימים ולקודים של עולם הכנופיות, הוא מתחיל לאבד קשר לחייו הקודמים ולמשפחה שהשאיר מאחור. האם יצליח למצוא דרך לחזור לחיים הרגילים, או שהשינוי שעבר לצרכי הישרדות יגרום לו להישאר בעולם הפשע? התשובה ככל הנראה עגומה ופסימית.

למה כן: כנופיות בכלא זה כיף גדול ועלילות "האדם הרגיל הופך לפושע קשוח" אהובות עלינו במיוחד עוד מימי "שובר שורות" ו"אוז". יוצר הסרט בילה בעברו בבתי כלא כחלק מעבודתו הקודמת כקצין מבחן, והמעורבים בהפקה מספרים שמדובר בתיאור ריאליסטי ואכזרי במיוחד של חיי הכלא.

למה לא: הסרט לא עורר עד כה הדים גדולים וכרגע הוא מיועד להפצה טלוויזיונית בלבד, עם הקרנות בודדות בבתי קולנוע נבחרים, מה שלא מעיד לטובה על איכות היצירה.

מאיפה הוא מוכר לי: ניקולאי קוסטר-ולדאו, הלא הוא ג'יימי לאניסטר מ"משחקי הכס", מנסה ללא הצלחה להסתיר את המבטא הדני שלו בתפקיד הראשי. לצידו ניתן למצוא פרצופים חצי מוכרים כמו ג'ון ברנטל ("המעניש"), לייק בל ("דייט בהפתעה"), ג'פרי דונובן ("פארגו 2", "סיקאריו"), בנג'מין בראט ("חוק וסדר") ואוון ג'ונס ("8 מייל").

תאריך יציאה: 20 ביולי ב"DirecTV", וב-18 באוגוסט בבתי קולנוע נבחרים בארה"ב.

mako תרבות בפייסבוק