רוברט פטינסון, השחקן שיישמר תמיד בלבבות הטינאייג'ריים שלנו בתור הערפד המנצנץ אדוארד קאלן מ"דמדומים", ממשיך לייצר עניין לאחר שנודע דבר ליהוקו לתפקיד הנוצץ (הפעם לא באופן מילולי) של באטמן בסרט החדש "The Batman" (איש העטלף). זאת לאחר שבשבוע שעבר התגלה כי צילומי הסרט נדחו בשבועיים מכיוון שפטינסון לא הצליח בינתיים להפוך לשרירי מספיק בשביל לגלם את הדמות.

"באטמן לא גיבור על" הצהיר השחקן בראיון לתכנית Today, וזאת מכיוון ש"צריך כוחות קסם בשביל להיות גיבור על". בכך הוא חוזר על טענות מראיון קודם שלו לניו יורק טיימס, בו הגדיל ואמר ש"באטמן הוא לא גיבור" כלל אלא "דמות מורכבת". בנוסף, פטינסון הכריז שהוא לעולם לא יהיה מסוגל לגלם גיבור אמיתי ומושלם מכיוון שאחת מהעיניים שלו קטנה יותר מהשנייה. לא ידענו שזו דרישה מגיבורים, אבל נחמד לשמוע דעה של בר סמכא.

 

ייתכן שהסבר להצהרות השנויות במחלוקת האלה אפשר למצוא בטראומה של פטינסון מסרטי "דמדומים", שהובילו לתקופה בה מעריצים (ובעיקר מעריצות) וצלמי פפראצי הטרידו את השחקן בכל מקום ובכל שעה. פטינסון מנסה להתרחק מדמויות שטוחות שפונות להמונים ולייצב את עצמו כשחקן רציני ובוגר, שפונה לקהל מצומצם יותר.

ביטוי לניסיון זה אפשר למצוא גם בתפקיד האחרון של פטינסון, שמככב לצד השחקן הוותיק וויליאם דפו בסרט עצמאי ואמנותי בשם "המגדלור". פטינסון סיפר בהרחבה על האותנטיות של הסצנות בסרט בהן נדרש לאונן, להקיא או להשתין על עצמו. "המגדלור", אגב, הוקרן לראשונה בפסטיבל קאן האחרון, כך שלא מדובר בסתם סרט אימה מבחיל, אלא ביצירה מורכבת ואמנותית יותר. בראיון ל-Today פטינסון משתף שהוא מקווה שהחוויה שהייתה לו במהלך "דמדומים" לא תחזור על עצמה בשנית בסרט "איש העטלף" שמיועד לצאת לאקרנים ביוני 2021.