אין מישהו שלא אוהב הצגות תיאטרון - ההתרגשות לפני ההגעה לאולם, התפאורה, התלבושות, השחקנים שעולים על הבמה ומחיאות הכפיים הסוערות שמחממות את האווירה. איזה כיף שמופעי הבמה והצגות התיאטרון למבוגרים ולילדים חזרו אל חיינו... אילו מופעים והצגות אפשר לראות עכשיו, איפה ומתי? כאן תוכלו להתעדכן בכל מה שקורה בתקופה הקרובה:

הספר מסביליה מאת רוסיני

איפה ומתי? אודיטוריום ימק"א, ירושלים – יום חמישי, 16.12 בשעה 20:00

אופרה קומית מאת רוסיני המשקפת את רוחו בקומדיה מאת פייר בומרשה ומשלבת בתוכה אבסורד וראליזם סטירי שבאים לידי ביטוי בווירטואוזיות ואפקטים קומיים. גרסה מוצלחת ומשעשעת לקלאסיקה אופראית. בנוסף להיותו קומדיה משעשעת, במחזה גם יסודות של ביקורת חברתית על שרירות לב השלטון ואי-השוויון בין המעמדות.

האופרה בניצוחו של מאסטרו ספדרו (תיאטרון לה סקלה, מילאנו) ובבימויו של דניאיל דמיטריאב (בית האופרה של קרסנויארסק). משתתפים: פיגרו - סטפונס זוניס (בית האופרה הלאומי של ליטא); רוזינה - יוליה צ׳רסקאיה (רוסיה)/מוניקה שוורץ; רוזן אלמביבה - גיסון ברגר(ארצות הברית); ברטולו - ג׳אקוב באומן (ארצות הברית); ברטה -רבקה פלק/אליסה ראיסקאיה (תיאטרון ע״ש סץ, רוסיה); בזיליו - דניס סדוב; פיורלו - אסף ארצי.

לרכישת כרטיסים – לחצו כאן

 

"אִישְׁ'ל ורוֹמַנְצקָה" מאת חנוך לוין

איפה ומתי? צוותא תל אביב – יום שלישי, 14.12 בשעה 21:00.

סיפור של דייט בערב קיץ לח. יצירה לתזמורת, שחקן וזמרת סופרן. דרור קרן, יוסי בן נון וגוני כנעני בליווי תזמורת בת 17 נגנים מגישים לנו את סיפורם של אִישְׁ'ל ורוֹמַנְצקָה. ביום חמישי בטלפון הכל נשמע מבטיח... ובשבת הם נפגשו אִישְׁ'ל, רווק דלוח, ורוֹמַנְצקָה, בחורה עם תקוות, "מתנפצים" זה על זו במסע לילי צולע ברחובות תל אביב.

 

אִישְׁ'ל ורוֹמַנְצקָה - חנוך לוין (צילום: אילן בשור, יח
צילום: אילן בשור, יח"צ

"ארכנה"

איפה ומתי? קמפוס האמנויות החדש של מכללת סמינר הקיבוצים, אחד העם 9, תל אביב – יום חמישי, 9.12 בשעה 20:30; יום שישי, 10.12 בשעה 14:00; יום שבת, 11.12 בשעה 21:00; יום ראשון, 12.12 בשעה 20:30; יום שני, 13.12 בשעה 20:30.

הצגה חדשה של גליה פרדקין שמזמינה אותנו להציץ על תיאטרון נטוש. באולם הריק מתפתחת קהילת יצורי כלאיים, ספק עכבישים, ספק בני אדם, והם טווים את כל הנקרה בדרכם. אובידיוס כתב ב״מטמורפוזות״ על ארכנה, בת רועים ש״ליהטטה בחוטים״. ״אין טווה כמוני גם בקרב האלים״ אמרה. אתנה, אלת המלחמה והחכמה, זעמה על יהירותה והזמינה אותה לדו קרב טוות. בסיומו, קרעה אתנה את יצירתה של ארכנה, שביקרה את האלים ונאפופיהם והפכה את ארכנה לעכבישה, ראשונת העכבישים הטווים.

 

ארכנה (צילום: יח
צילום: יח"צ

"לרמות את השטן": להקת המחול אקראם חאן

איפה ומתי? בית האופרה, תל אביב - יום שישי, 10.12 בשעה 13:00; יום שבת, 11.12 בשעה 20:00; יום ראשון, 12.12 בשעה 20:00.

סיפור הלקוח מאחת מיצירות הספרות הנשגבות בעולם "עלילות גילגמש", האפוס השומרי העתיק. הפרק מתוך עלילות גילגמש אותו בחר חאן להעלות לבמה, מספר סיפור עוצמתי. האלים מענישים את המלך גילגמש על שהרס את יער הארזים האגדי ועל הריגתו של שומר העיר הומבבה. האלים נוטלים את חייו של חברו הטוב והאהוב אנקידו, אדם פראי שגילגמש הצליח לרסן. כשהוא מתעמת עם הצער והאמת של המוסר עובר גילגמש אל דפי ההיסטוריה.  הוא הופך לשבריר בין השרידים השבורים של התרבות האנושית והזיכרון.

 

"מצאתי שיר": מופע חדש לרנה שינפלד

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום חמישי, 6.1 בשעה 20:30; יום שישי, 7.1 בשעה 12:30.

הרקדנית היוצרת והמשוררת רנה שינפלד יוצאת במופע חדש ובו תבצע בבכורה סולו של יצירתה "מצאתי שיר" לצד "ללא מלים" ריקוד שיצרה עם להקתה. בריקוד החדש " מצאתי שיר" עושה רנה צעד נוסף בכיוון מימוש וחקר היחסים בין האמנות האמן והקהל. מבחינתה אלה יחסים בגובה העיניים בהם האמן איננו במעמד מרומם והוא שותף ליצירה ולמתרחש על הבמה. הדגש הוא על ההתחברות אל האמנות, האמירה והאנושי שבין אדם לאדם. הריקוד משקף תהליכים פנימיים ואינטימיים שמלווים את הערב כביוגרפיה, רקע והשראה. דיאלוג בין הריקוד והמילה, בין הרקדנית ומילות שיריה של רנה אותם היא מגישה בקולה והוידאו של האמנית החשובה מיכל רובנר. היא רוקדת עולם פיוטי המבוסס על המציאות והחיים היומיומיים, ניגוד וקשר בין מציאות וחלום, בין תנועה ומילה כאשר הצורך להגיע לעיקר, לפשטות, לבשלות, לטבעי ולאנושי הוא הקו המנחה. השיר "האדם עץ השדה" של נתן זך ללחן ושירה של שלום חנוך, מסיים ומסכם את הריקוד.

מצאתי שיר - רנה שינפלד (צילום: לנה ריקנר, יח
צילום: לנה ריקנר, יח"צ

ה"טיש הגדול"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע, שונצינו 8 ת"א – יום חמישי, 9.12 בשעה 22:30.

מופע מעניין ומרענן של שירים ישראליים היוצר דינמיקה חברתית בהופעה שהפכה לתופעה. למופע של הטיש אין מבנה קבוע ולא סט שירים מוכן, הכל "כאן ועכשיו", תוך הבנתו של להב את הלך הרוח המתהווה באותו הערב - מה שיוצר מופעים השונים זה מזה, כשהקהל שותף ומתווה ביחד עם להב את אופיו של המופע. לעיתים מדובר בערב דרמטי וסוער ובפעמים אחרות בערב קליל וקולח. מאות אלפי ישראלים כבר נשבו בקסם המופע והשירים, הביצוע, התעלות הרוח, ותחושת ה-"ביחד" והם שבים פעם אחר פעם לכל הופעה. לאורך השנים הצטרפו למשה על הבמה והתארחו מיטב כוכבי הזמר העברי לדורותיו – מאילנית, שייקה לוי, רבקה מיכאלי, אריק סיני, אביבה אבידן יורם טהרלב ועוד רבים וטובים לערב שכולו אהבה למוזיקה הישראלית על כל גווניה. 

מועדון הסטנדאפיסטיות של צוותא

איפה ומתי? צוותא, ת"א – יום שישי, 10.12 בשעה 21:30.

מועדון הסטנדאפיסטיות של צוותא, בהנהלת חגית גינזבורג, הוא בית לקומיקאיות - מתחילות, מנוסות, מוכרות יותר ופחות וכולן קורעות מצחוק! מרתונים של סטנדאפ בפורמטים משתנים ואורחות מיוחדות (וגם בנים מדי פעם). בואו להכיר את הדור הבא של הסטנדאפיסטיות הישראליות ולפגוש זווית חדשה של סטנדאפ - נשית יותר, בועטת יותר וללא מגן אשכים. פתוח לכולן וכולם.

 

חגית גינזבורג (צילום: שריי עוז, יח
צילום: שריי עוז, יח"צ

סדרת מופעי מחול בגלריות מוזיאון ישראל בירושלים

איפה ומתי? מוזיאון ישראל, ירושלים – במהלך דצמבר.

במהלך חודש דצמבר, מזמין מוזיאון ישראל בכל יום שלישי את קהל המבקרים לסדרת מופעי מחול אינטימיים ומרגשים בגלריות המוזיאון, שיעירו את התערוכות לחיים עם כוריאוגרפיה שנבנתה במיוחד עבור היצירות במוזיאון. בכל יום שלישי יופיע הרכב אחר, ויעלה את המופע פעמיים. המופעים כלולים במחיר הכניסה למוזיאון, והכניסה לילדים חינם. תכנית המופעים: הורה ירושלים, שלושה מופעים בערב אחד: "טעימות מהמזרח", "בראשית" ו-Energy Conversation" " (14.12 בשעות 17:30 ו-19:30); ורטיגו - "ענייני אהבה" (21.12 בשעות 17:30 ו-19:30); קולבן דאנס - "נוח" (28.12 בשעות 17:30 ו-19:30).

מופעי מחול במוזיאון ישראל בירושלים (צילום: אפרת מזור, יח
קולבן דאנס|צילום: אפרת מזור, יח"צ

 

 

אחד משלנו

איפה ומתי? תיאטרון באר שבע - החל מה-2.12.

מחזה מאת בני ברבש שמתרחש בסביבות 2010, כשנה אחרי מבצע "עופרת יצוקה". ליחידת צנחנים המוצבת בשטחי יהודה ושומרון מגיע חוקר מצ"ח בשם רפא  לחקור את מותו של מחבל פלסטיני. החוקר מופתע לגלות שמפקד היחידה, יותם, הוא חברו הטוב מהטירונות ושהמחבל, שאת מותו נשלח לחקור, אחראי לרצח חבר אחר שלהם מתקופת הטירונות. ככל שהחקירה מתקדמת מגלה רפא שגרסת חבריו על מות המחבל רצופה שקרים,  אי דיוקים וחצאי אמיתות. גם עכשיו, במהלך החקירה, מצופה מרפא להתיישר על פי התכתיב הקולקטיבי תוך שמירת נאמנות מוחלטת ליחידה, על חשבון נאמנות לערכים אחרים כמו החוק, האמת והמוסר. הפעם, בניגוד לעבר, מדובר בחקירת רצח שכל המעורבים, מנסים לטשטש את עקבותיו. ההצגה "אחד משלנו" מגוללת סיפור על עימות מר וקשה בין היחיד, המנסה להישאר נאמן לערכיו ומצפונו, לבין היחידה/השבט/העם, הדורש ממנו נאמנות מוחלטת גם במחיר התכחשות למצפונו וכפירה בערכיו. זהו מחזה המשקף אירועים שקרו, שקורים ושימשיכו לקרות בחברה שבה הסולידריות הופכת לחזות הכל ודבר ביקורת כלשהי או הסתייגות נחשבים ללא פחות מאשר בגידה.

 

אחד משלנו - תיאטרון באר שבע (צילום: נדב יהלום, יח
צילום: נדב יהלום, יח"צ

אגדת שלג

איפה ומתי? תיאטרון מלנקי, חומה ומגדל 32, תל אביב – יום שבת, 25.12 בשעות 11:00, 13:00, 15:00 ו-17:00; יום שני, 27.12 בשעה 18:00; יום שלישי, 28.12 בשעה 18:00; יום חמישי, 30.12 בשעה 18:00; יום שבת, 1.1 בשעות 11:00, 13:00, 15:00 ו-17:00. 

הצגת ילדים, עיבוד עכשווי ומקומי לאגדה הרומנית ״השמש ואנשי השלג״, מאת גרטה וילק. "כשהשמש תגיע אני אמס... אז אני אלך אל השמש ואגיד לה שלא תבוא". איש שלג קטן יוצא למסע בניסיון לעצור את השמש מלהגיע כדי לשמור על החורף. במסעו הוא פוגש חברים חדשים, שוכני היער, ומגלה דברים חדשים על העולם, על הטבע ובעיקר על עצמו. הצגה לכל המשפחה באווירה חורפית, ביתית ונעימה, אליה יכולים להצטרף בכל פעם רק 34 אנשים. תיאטרון בובות וצלליות, נאיבי, קסום מלא רוך וחמלה.

 

אגדת שלג (צילום: מארק צו, יח
צילום: מארק צו, יח"צ

קרטושקה

איפה ומתי? תל אביב (כתובת מדויקת תשלח ביום המופע) - יום חמישי, 16.12 בשעה 20:30; יום שבת, 18.12 בשעה 20:30; יום חמישי, 23.12 בשעה 20:30; יום שבת, 25.12 בשעה 20:30.

חוויית פרפורמנס, מחול ותפוחי אדמה בחלל גלרי ייחודי, שתעלה במסגרת פרויקט "עבודות כפיים" של תיאטרון קליפה. קרטושקה (ברוסית - תפוח אדמה), מציירת קווים לדמותו של דור ה-1.5 לעלייה הרוסית של שנות ה90, דור שחי במשבר זהות תרבותי, בדידות ודואליות - בחוסר השייכות לחברה הישראלית מחד ולחברה הרוסית מאידך. זו יצירה התובעת את הזכות להרחיב סמלים של נראות, שפה, אסתטיקה וגבריות בתרבות הישראלית המרובדת. היצירה מספרת את סיפורו של גבר ישראלי-רוסי החי בדלות  בדרום תל אביב, כשזיכרונות רוויי עושר תרבותי צפים ועולים מעברו ומאיימים להטביעו בים אינסופי של תלישות. הוא חווה רצף של התנגשויות חזיתיות בין תרבויות ונקודות בזמן; מוזיקה קלאסית ודרבוקות, תנועות בלט והרחוב הישראלי, צ'יבוראשקה ותפוזים, הומור משונן ועתיד עם אופק מוטל בספק.

 

קרטושקה (צילום: רוסלו שמריה, יח
צילום: רוסלו שמריה, יח"צ

"יבגני אונייגין" באופרה הישראלית

איפה ומתי? בית האופרה, תל אביב - יום שלישי, 28.12 בשעה 20:00 (בכורה); יום חמישי, 30.12 בשעה 20:00; יום שישי, 31.12 בשעה 13:00; יום שבת, 1.1 בשעה 20:00; יום שני, 3.1 בשעה 18:00; יום שלישי, 4.1 בשעה 20:00; יום רביעי, 5.1 בשעה 20:00; יום שישי, 7.1 בשעה 13:00; יום שבת, 8.1 בשעה 20:00.

יצירת המופת "יבגני אונייגין" מאת צ'ייקובסקי בבימויו של ז'אן-קלוד מגיעה לאופרה הישראלית. האופרה, אותה כתב צ'ייקובסקי בשנת 1879, מבוססת על הנובלה המחורזת המפורסמת מאת גדול משוררי רוסיה, אלכסנדר פושקין. אך בניגוד ליצירתו של פושקין (1833) שמעמיד במרכז את דמותו של המספר-עצמו, באופרה כל הדמויות ורגשותיהן עומדות במרכז ובמיוחד דמותה של הגיבורה טטיאנה המקבלת באופרה את התפקיד הראשי ביצירה. 

במרכז עלילת האופרה ניצבת בת הכפר הצעירה טטיאנה המתאהבת באונייגין, גבר זר ויהיר המגיע מהעיר הגדולה לאחוזת משפחתה. טטיאנה מנסה להתוודות במכתב על אהבתה לאונייגין (באריית "המכתב" המפורסמת) ומבקשת ממנו כי יפגוש אותה בכדי לקבל את תשובתו. בפגישתם מתייחס אונייגין בביטול לרגשות אהבתה ומסביר כי היחסים ביניהם יכולים להתבטא אך ורק ביחסי אח ואחות. ליבה של טטיאנה נשבר. כעבור מספר שנים, אונייגין, לאחר שהרג בדו קרב את חברו הטוב לנסקי, מגיע לארמון מפואר בסט. פטרבורג, שם מתקיים נשף בביתו של הנסיך המבוגר גרמין ואשתו הצעירה, הלא היא טטיאנה. אונייגין הנדהם מבין עד כמה הוא אוהב את טטיאנה, אך היא מבהירה לו שכעת, משהיא נשואה, קשר האהבה ביניהם אינו יכול להתקיים ומשלחת אותו מביתה ביודעה כי אהבת נעוריה שניצתה לפני שנים רבות היתה אכן אהבת אמת שלעולם לא תוכל להתממש. בניגוד לרוב גיבורות האופרה המערביות שנוצרו במאה ה-19 המסיימות את האופרה במוות כזה או אחר, טטיאנה נותרת בחיים מלאי סבל וייסורים, כפי שמקובל ברוב היצירות הספרותיות שנכתבו ברוסיה בעת ההיא

מתברברות

איפה ומתי? תיאטרון קליפה, הרב קוק 37, תל אביב – יום חמישי, 9.12 בשעה 21:00.

יצירה של מיכל הרמן וענת גריגוריו שמורכבת משני פרקים שבהם הן מרשות לעצמן לפנטז, להתמסר, להיות ברבורות, לוותר ולהמציא את עצמנו מחדש כשאנו נאחזות אחת בשנייה ובאיי האיבוד השבריריים שלנו.

 

מתברברות (צילום: עידית הרמן, יח
צילום: עידית הרמן, יח"צ

"תפילה"

איפה ומתי? היכל התרבות באר שבע - – יום רביעי, 15.12 בשעה 19:00; מוזיאון תל אביב – יום שני, 20.12 בשעה 19:00.

עיבוד מרגש וסוחף של תיאטרון ידיישפיל לסיפורו של "טוביה החולב" על פי ספרו של שלום עליכם, בהשתתפות דודו פישר, ענת עצמון, גיל וויס, ישראל טרייסטמן, שריאל יוסף, מיכאל כורש, רותם מלר, אירמה סטפנוב, יורי קזנצב, אנדרי קשקר, יונתן רוזן ויובל רפפורט. טוביה, יהודי מאמין קשה יום מפרנס בדוחק את משפחתו המונה אישה ושלוש בנות. טוביה עומד בפני התלבטות קשה: האם להתיר לבנותיו להינשא לבחירי ליבן או להתעקש לשדכן לגברים מבוססים ותלמידים חכמים? בנוסף לאתגר זה הוא נאלץ להתמודד עם צו גירוש הפוקד על כל יהודי העיירה לעזוב את ביתם.

תפילה - תיאטרון יידישפיל (צילום: יוסי גמזו לטובה, יח
צילום: יוסי גמזו לטובה, יח"צ

 

"התחנה" - מחזמר ישראלי חדש של תיאטרון חיפה

מחזמר מקורי מרתק המספר את סיפורה של קבוצת חיילים צעירים המתקבלת לקורס הנחשק של כתבי שטח בתחנת שידור צבאית. לתדהמתם הם מגלים, שתפקידם בתחנה הוא משני וכולל עבודה משרדית אפורה ונטולת כוח, השפעה ויוקרה. אולם אירועי ההתנתקות ההיסטורית מ"גוש קטיף" משנים את התמונה ומולידים דרמה אישית ולאומית מרגשת, השמה אותם בחזית ובעמדה שונה ומרגשת. שחקנים: דפנה דקל, אדם אלשיר, רועי וינברג, תימור כהן, יניב פולישוק, יונתן רוזובסקי ועוד.

איפה ומתי? תיאטרון חיפה – יום שני ה-13.12 בשעה 20:30, יום שלישי ה-14.12 בשעה 20:30, ויום רביעי ה-15.12 בשעה 20:30.

  

"כמויות": מופע מחול אינטראקטיבי לכל המשפחה

איפה ומתי? המרכז הערבי-יהודי ביפו - יום שישי, 10.12 בשעות 14:30 ו-16:00; יום שבת, 11.12 בשעות 10:30 ו-12:00.

"כמויות" הוא מופע מחול לכל המשפחה מאת אוהד נהרין ובביצוע אנסמבל בת שבע, שנוגע במקומות השובבים, החופשיים ומלאי ההומור שקיימים בכל הילדים – בני ה-5 ובני ה-80. במרכזו של מופע שמשתחרר לחלוטין ממבנה האולם המסורתי ומשחרר את הקהל, ניצבת הזמנה פשוטה – לרקוד. במרחק נגיעת יד מהרקדנים, לאורך 50 דקות שאין בהן גבולות ברורים, נרקמים קשרים בין הרקדנים לקהל ונוצרת שפה שנדמה שהייתה שם תמיד. חוויה מעוררת ומרגשת שמאפשרת להיות "עם" מחול ולא רק לצפות בו. מומלץ לילדים מגיל 6 ומעלה.

 

כמויות - להקת המחול בת שבע (צילום: גדי דגון , יח
צילום: גדי דגון , יח"צ

"אבק כוכבים": שתי יצירות מחול שמוקדשות לבאך ולדיויד בואי

להקת המחול האמריקאית "קומפלקשנס" (Complexions), זוכת "פרס הביקורת" האמריקאי, תגיע לפתיחת עונת המחול של היכל אמנויות הבמה הרצליה עם המופע Star Dust - "אבק כוכבים" - שבו יבוצעו שתי יצירות המוקדשות לגאוני המוזיקה באך ודיויד בואי.

בחלק הראשון של הערב תבצע הלהקה את "באך 25 "מאת דוויט רודן על פי מוזיקה של יוהאן סבסטיאן באך ובנו קרל פיליפ עמנואל באך והיא משלבת מחול עכשווי עם טכניקת בלט. החלק השני של הערב יוקדש ליצירה Star Dust בכוריאוגרפיה מאת  דוויט רודן - מעין מכתב אהבה לאייקון הפופ דיוויד בואי בו מופיעים הרקדנים לצלילי להיטים כמו Heroes, Space Oddity ו-Young Americans. בשילוב תלבושות, איפור ותאורה מרהיבים, הכוריאוגרפיה סוחפת את הקהל היישר לעולמו המסעיר של אייקון הפופ הבלתי נשכח. 

איפה ומתי? היכל אמנויות הבמה, ז'בוטינסקי 15 הרצליה – יום חמישי, 9.12 בשעה 20:30; יום שישי, 10.12 בשעה 10:00; יום שבת, 11.12 בשעה 12:00 ובשעה 21:00. 

 

"זעם" - מופע המחול החדש של להקת קמע

יצירת מחול החדשה של הכוריאוגרף תמיר גינץ, שנוגעת בפנים השונות של האלימות המסעירה את חיינו ובכוחות המניעים את ההתרחשות בין מציאות להזיה. את העבודה על היצירה תמיר סיים בתחילת 2020, רגע לפני משבר הקורונה,  ועתה עם עלייתה לבמה - ההזיה מטלטלת את המציאות. זוהי יצירתו הראשונה של גינץ מזה 3 שנים שבה הוא ממשיך בשיתוף הפעולה האמנותי הפורה עם המוזיקאי אבי בללי. בביצוע רקדני להקת המחול קמע: איילת אלפו, מטילדה בונאני, שגיא בללי, ניתאי הלוי, דויד ואן דר וין, קארלי ודלבייני דונלי, נאור וולקר, לארה ויליגס, גונזלו מויזס לופז סוטו, דולב מוסקוביץ-דור, זואי בייליס נגר, ג'ורג'יה סקוקרה, איריס פלד,  ג'וזף קודרה ואוטמר קליימן.

איפה ומתי? מרכז סוזן דלל, תל אביב - יום שני, 13.12 בשעה 20:30; יום שלישי, 14.12 בשעה 20:30.

 

זעם - מופע מחול (צילום: אלי כץ , יח
צילום: אלי כץ , יח"צ

התרנגולים – הרמיקס"

פרשנות חדשנית של תזמורת המהפכה ליצירות האהובות של "התרנגולים". מסע של מוזיקה, תיאטרון, תנועה וצילומי ארכיון נדירים, בניצוחו של רועי אופנהיים. כחלק מהמופע מוקרנים קטעי וידאו נדירים - תיעוד מצולם יחיד של הלהקה שנמצא בארכיון הטלוויזיה הישראלית ואשר הוקלט עבור הטלוויזיה הבלגית בשנת 1963 במהלך סיור הלהקה בחו"ל.  חומרי הווידאו משתלבים כחלק מקטעי הנגינה החיה של התזמורת ובכך נוצרת חוויה חדשה ועדכנית. הזמרים והשחקנים המשתתפים מוסיפים רובד תיאטרלי-תנועתי למופע והתוצאה היא מופע שמלהטט בין עבר להווה בווידאו, בצלילים חיים ובתנועה. בין הלהיטים האהובים של "התרנגולים" המבוצעים במופע ובפרשנות חדשה: "שיר השכונה", "שיר השוק", "פנס בודד", "הורה אהבה", "ככה סתם", "יוסי ילד שלי מוצלח" ועוד.

איפה ומתי? האופרה הישראלית תל אביב – יום שלישי, 14.12 בשעה 21:00.

 

התרנגולים - הרמיקס (צילום: משה צ'יטיאת, יח
צילום: משה צ'יטיאת, יח"צ

"קונצ'רטו לגשש ותזמורת"

מופע המחזיר אל הבמה, באופן שלא נעשה מעולם, את שלישיית הגשש החיוור ומזקק את הרוח של השלישייה המיתולוגית שהפכה שם נרדף לישראליות. המופע, אותו יצרו מנהליה האמנותיים של תזמורת המהפכה, רועי אופנהיים וזהר שרון, מציע פרשנות ייחודית ונקודת מבט מוזיקלית חדשה על פועלם האמנותי של הגשש החיוור. באמצעות פסיפס של יצירות ועיבודים תזמורתיים מקוריים השוזרים בתוכם דגימות וידאו וסאונד מתוך מערכונים ושירים של הגשש, חושף המופע את שפתם הייחודית ועושר העשייה שלהם כזמרים, שחקנים ובדרנים. אחד משיאי המופע הוא שלושה פרקי "קונצ'רטו" כשכל פרק מהם מוקדש לאחד מחברי הלהקה - שייקה, פולי וגברי כסולן "מוזיקלי" בליווי תזמורת. פרקים אלה שמים זרקור על הצבעים הייחודיים, הקול, הבעות הפנים, התנועתיות ומשפטי המפתח הבלתי נשכחים של כל אחד מחברי "הגשש".

איפה ומתי? היכל אמנויות הבמה, הרצליה – יום שבת, 25.12 בשעה 18:00 ובשעה 21:00.

 

קונצ'רטו לגשש ותזמורת (צילום: יח
צילום: יח"צ
  

"חוצפה שלא תאמן"

מופע אוטוביוגרפי קומי שישאיר אתכם עם פה פעור וחיוך רחב. השחקנית והקומיקאית ליליאן ברטו, פורשת בפני הקהל שרשרת סיפורים מותחים, מצחיקים ומרגשים מחייה שכמו נלקחו מסיפורי הרפתקאות: מלידה בוונצואלה לאב סוחר נשק דרך רומן נעורים שהסתיים בגלל שורה בתקליט, מסעות שופינג נוצצים עם סוהא עראפת, פסל יפהפה שכמעט גרם למותה, פתק אהבה שכתב לה חנוך לוין ואוצר מסתורי של זהב שעובר מדור לדור. 

איפה ומתי? תיאטרון הבימה, תל אביב - יום שבת, 11.12 בשעה 21:00.

ליליאן ברטו (צילום: יח
צילום: יח"צ

"לילות ע'רנדל": חוויה חד פעמית בלב המדבר

תיאטרון אלעד וחוות ע'רנדל, בשיתוף תיירות הערבה הדרומית, משיקים את "לילות ע'רנדל" - שיתוף פעולה שבמסגרתו בכל חודש בימי חמישי, יוצגו בחוות ע'רנדל מגוון הצגות של תיאטרון אלעד ובהן: "הזקן והים" - חוויה סוחפת בעיניים מכוסות: היצירה העל זמנית והבולטת ביותר של המינגווי, מוצגת באופן שלא נראה כמותו בישראל! שחקנים, זמרים ומוזיקה חיה מקיפים את הצופים מכל עבר וסוחפים אותם אל תוך הסיפור בעזרת הדמיון (3.2.22); ו"כל הדברים הטובים"  - דרמה כובשת לב בכיכובו של דביר בנדק: דביר בנדק מגלם את דמותו של ילד שעושה רשימה כדי להציל את אימו ומגלה עם השנים איך הרשימה הצילה אותו. מה שמתחיל כניסיון תמים להתמודד עם אירוע טראומטי, הופך לדרך מופלאה להביט על העולם. סיפור מלא חיים, הומור ופיוט, שכבש את לב הקהל בלונדון וכעת, לראשונה, על במה ישראלית (13.1.22). 

בנוסף יתקיימו גם ערבי "It Must Be Love" - ערבי אהבה ויין שבו האורחים יושבים בבר יין, כשלפתע מתעוררת סביבם סצנה זוגית, שפותחת עולם שלם של תיאטרון, חוויה בלתי אמצעית בין הקהל והשחקנים. ערב של תיאטרון, אהבה ויין, בליווי להקה חיה של פסנתר, תופים וקונטרבס (9.12.21 ו-24.2.22). 

איפה ומתי ?חוות ע'רדנל, הערבה הדרומית – ימי חמישי, החל מה-18.11.

 

לילות ע'רדנל - כל הדברים הטובים (צילום: אוראל רביבו, יח
צילום: אוראל רביבו, יח"צ
 

ניקוי ראש לשב"כ

מחזה קומי ומצחיק עד דמעות שעוסק במאבק על עמדות כוח, מבצעי ריגול ומרדפים מותחים המתרחשים מאחורי הקלעים של השב"כ, אחד מארגוני הביון הסודיים והמוערכים בעולם, וכן - גם באהבה. דליה היא אשתו של אברם, סגן ראש השב"כ. אברם מתמודד מול ראובן, ראש אגף החקירות על תפקיד ראש השב"כ הבא. דליה מאוד רוצה שבעלה יזכה במינוי, אבל יש בעיה קלה: דליה מאוהבת עד לקצות שערותיה בסייד שלה ומנהלת איתו רומן סוער וסודי. הבעיה מחמירה מאחר שהשיפוצניק, מחמוד, הוא... ערבי 'רחמנא ליצלן'. אם ראובן ידע על כל זה – הלך המנוי והלך הרומן. האם דליה תצליח לשמור על אהבתה ו/או להפוך לאשת ראש השב"כ, או שהכל יקרוס ויחמוק בין אצבעותיה? בכיכובם של זוהר שטראוס, אמיר שורוש, יניב סוויסה, דקלה הדר, נתי קלוגר ועוד.

איפה ומתי? היכל התרבות כפר סבא – יום שישי, 17.12 בשעה 21:30; היכל התרבות אירפורט סיטי – יום שבת, 18.12 בשעה 20:30.

ניקוי ראש לשב
צילום: יח"צ

 

 

 

במדור מה הלוז תוכלו למצוא את כל ההמלצות לסרטים הכי טובים בקולנוע, הופעות, הצגות, תערוכות ואטרקציות לכל המשפחה. איזה סרט אתם חייבים לראות בקולנוע, איפה מתקיימים הפסטיבלים הכי שווים בארץ ומתי עולות הצגות חדשות בתיאטרון.