זהירות, בכתבה מופיעים ספוילרים משמעותיים לעלילת "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף"

>> עוד לא צפיתם בסרט? לכל מה שצריך לדעת לפני "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף"

אחרי ציפייה רבה, "דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" הגיע סוף סוף לאולמות הקולנוע – וממש כפי שהובטח, הוא סיפק לנו משחק עם יקומים מקבילים, גרסאות חליפיות וגם כמה הופעות אורח דרמטיות ומפתיעות. אז בין אם אתם מעוניינים לספיילר לעצמכם את הצפייה – או שבדיוק יצאתם מהסרט ואתם רוצים להבין מה לעזאזל ראיתם – אלה הדמויות, השמות והשחקנים שהופיעו בסרט החדש.

ג'ון קרסינסקי שהופיע בתור מיסטר פנטסטיק

ממש כפי שחשפו ההדלפות, כוכב "המשרד" ג'ון קרסינסקי הגיח להופעת הבכורה שלו ביקום הקולנועי המארוולי כשהוא נכנס לראשונה לדמותו של ריד ריצ'רדס, מיסטר פנטסטיק מ"ארבעת המופלאים". במשך תקופה ארוכה מעריצים פנטזו כי מי שילוהק לתפקיד של ריד ריצ'רדס יהיה קרסינסקי, והחלום הזה בהחלט התגשם. במהלך הופעת האורח הזכירה הדמות כי ביקום שלו, אשתו – והוא ככל הנראה דיבר על גיבורת העל סוזן סטורם – בחיים, וכי לשניים יש שני ילדים. אחרי שהתקווה על ג'ון קרסינסקי הוכיחה שחלומות של מעריצים בהחלט מתגשמים במארוול, כעת רבים מקווים כי מי שתגלם את סטורם תהיה אמילי בלאנט, שנשואה לקרסינסקי גם בחיים האמיתיים.

למרות שאנחנו נמצאים עדיין בעיצומו של השלב הרביעי של מארוול, בחברה כבר מתכננים את השלב הבא – וכבר הודיעו בעבר כי בשלב החמישי של היקום הקולנועי מתוכנן לצאת סרט שיעקוב אחר ארבעת המופלאים. בשלב זה אין לו תאריך יציאה רשמי, וכמו כן עוד לא ידוע האם גם בו קרסינסקי ילוהק לתפקיד ריד ריצ'רדס, או שהוא יתרחש בכלל ביקום אחר ובו יגלם אותו שחקן אחר. בכל זאת, כזכור, וונדה הצליחה לחסל את ריצ'רדס באותה מהירות שחיסלה את שאר חבריו - אז אפשר לנחש כי בממד 838 זה כבר לא יקרה.

סר פטריק סטיוארט בתור פרופסור אקס

המעריצים עלו על הקמאו הזה כבר מקולו בטריילר, אז הופעתו הייתה קצת פחות מפתיעה – אבל לא פחות מרגשת. סר פטריק סטיוארט שחזר את תפקידו בתור המוטאנט צ'ארלס אקסבייר, הידוע בכינויו פרופסור אקס, המנטור של חבורת המוטאנטים מסדרת סרטי "אקס-מן". הפרופסור שהופיע ב"דוקטור סטריינג' בממדי הטירוף" הוא בהחלט לא אותו פרופסור אקס מ"אקס-מן", בעיקר בגלל הסיבה הפשוטה שהוא מת ב"לוגאן", ולכן ברור כי היקום אליו נקלעו סטריינג' וצ'אבז הוא אינו יקום המוטאנטים המוכר והאהוב מהמותג המקביל. ועדיין, יש פה ציון דרך משמעותי: זוהי הפעם הראשונה בה מופיעה דמות מיקום ה"אקס-מן" ביקום הקולנועי והטלוויזיוני של מארוול, מה שמצביע על אפשרות של יקומים נוספים בהם יהיו חיבורים בין הדמויות. זה, כמובן, אם אנחנו לא סופרים את הופעת האורח ב"וונדה-ויז'ן" – זהירות, ספוילר – בו אוון פיטרס הוצג בתור פייטרו מקסימוף אך התגלה לבסוף בתור אדם אחר לגמרי בשם ראלף בונר.

פטריק סטיוארט, מתוך
פטריק סטיוארט, מתוך "אקס מן 3"|צילום: באדיבות yes, יחסי ציבור

היילי אטוול בתור קפטן קרטר

לפני יותר מעשור - ב-2011 - פגשנו לראשונה את כריס אוונס בתור קפטן אמריקה. אז גם פגשנו לראשונה את היילי אטוול בתפקיד פגי קרטר, אהובתו, שאמנם לא קיבלה סדרת סרטים על שמה - אבל כן חזרה להופעות אורח רבות ביקום הקולנועי ואף זכתה לככב בתוכנית טלוויזיה משל עצמה ("הסוכנת קרטר"). בפרק הבכורה של "מה אם...?", אחת מהסדרות החדשות של מארוול בשיתוף עם דיסני+, הוצג תרחיש בדיוני אפשרי בו קרטר הייתה מקבלת את זריקת נסיוב חייל העל במקום סטיב רוג'רס – וזה כנראה התרחיש ביקום המקביל אליו הגיעו צ'אבז וסטריינג'. וונדה משאירה את קרטר מתה למדי, אז לא בטוח שנראה עוד גרסאות של חיילת העל - אבל גם מאוד יכול להיות שכן נראה גרסאות דומות מיקומים אחרים. לכו תדעו.

מתוך
קפטן קרטר ב"מה אם...?"|צילום: Marvel Studios 2021, יח"צ

אנסון מאונט בתור בלאק בולט

בלאק בולט, או בשמו העברי והלא-כל-כך סקסי חזיז שחור, הוא אחד מגיבורי העל שהופיעו בסדרה "הבלתי אנושיים" של רשת ABC בשנת 2017. ממש כמו היקום הקולנועי של מארוול, גם רשת ABC היא בבעלות תאגיד דיסני, מה שמסביר את החיבור בין היקומים. אנסון מאונט (קפטן פָּייק מ"מסע בין כוכבים: דיסקברי") שב לגלם את דמותו של בלאק בולט, מנהיג משפחת המלוכה שוכנת החלל שקיבלה כוחות על אחרי שבני גזע החייזרי קרי ערכו עליהם ניסויים. בסוף הופעת האורח שלו, בלאק בולט הורג את עצמו לאחר שמקסימוף מעלימה את פיו וקולו הקטלני מביא לסופו, כך שלא ברור אם הוא או מישהו ממשפחתו עוד יופיעו בעתיד של המותג.

לשאנה לינץ' בתור קפטן מארוול

אם קפטן מארוול החדשה של "ממדי הטירוף" נראתה לכם מוכרת, זה ממש לא במקרה. לשאנה לינץ' ("לא זמן למות") הופיעה לראשונה ביקום הקולנועי של מארוול בדמותה של מריה רמבאו, החברה הטובה ביותר של קרול דנברס שהפכה להיות גיבורת העל קפטן מארוול. ביקום המקביל שמוצג ב"דוקטור סטריינג' 2", מי שהפכה לגיבורת העל היא דווקא הבסטי, שאוחזת באותם כוחות עוצמתיים כמו דנברס. מריה רמבאו היא גם אימה של מוניקה רמבאו (טיונה פאריס) שכיכבה ב"וונדה-ויז'ן" וכנראה תשוב בעתיד הקרוב או הרחוק ליקום הקולנועי והטלוויזיוני. 

לשאנה לינץ', ברי לארסון, מתוך
לשאנה לינץ', ברי לארסון, מתוך "קפטן מארוול"|צילום: באדיבות yes, יחסי ציבור

שרליז ת'רון בתור קליאה

בניגוד לסצנה האחרונה שהגיעה בסוף הקרדיטים ורק לעגה בחביבות לצופים שנשארו לשבת באולם דקות ארוכות אחרי סיום הסרט, הסצנה שהגיעה באמצע הכתוביות דווקא הוסיפה מידע חדש ומפתיע על העתיד של היקום הקולנועי. השחקנית האהובה שרליז ת'רון הופיעה בסגול מרהיב והגיחה מתוך מימד מקביל אפל למדי. היא הזהירה את סטריינג' (בנדיקט קמברבאץ') מפני פלישה מתקרבת שעלולה, אלא מה, להוות איום על היקום המוכר והאהוב ולהרוס אותו לנצח, איום שדומה לכל התחלה של כל עלילה של כל סרט מארוול אי פעם, פחות או יותר. בקומיקס, קליאה היא בת זוגו ואהובתו הנצחית של סטריינג' (שהייתה גם תלמידתו ובשלב מסויים גם ירשה את מקומו בתור ה-Sorcerer Supreme. זוהי הופעתה הראשונה של קליאה ושל ת'רון ביקום הקולנועי אך אין שום ספק שהן כאן כדי להישאר. 

שרליז ת'רון (צילום: Getty Images)
ת'רון|צילום: Getty Images