בציוץ בטוויטר שהעלתה במהלך הלילה, הגיבה מחברת "הארי פוטר", על עשרות ציוצים זועמים שנכתבים עליה מדי יום. רולינג העלתה לחשבון שלה צילום מסך, מציוץ שכבר הספיק להימחק בינתיים, ובו נכתב "אני מאחל לך שתמצאי מטען-צינור נחמד בדואר". בתגובה כתבה הסופרת: "כשאתה לא יכול לפטר אישה, לעצור אותה, לגרום למוציא שלה לאור לעזוב אותה וכל ביטול שלה רק מעלה את מכירות הספרים - באמת יש רק מקום ללכת אליו". עוד הוסיפה רולינג והתייחסה לכל התקופה האחרונה: "מאות פעילי טרנס איימו להכות, לאנוס, להתנקש ולהפציץ אותי".

הציוצים הללו מגיעים כתגובה לכמה התבטאויות שנויות במחלוקת בנושא מגדר שאמרה הסופרת שנה שעברה - באחת מהן אמרה ש"האקטיביזם הטרנסג'נדרי הוא הדרך לשחוק את מעמדה הפוליטי והביולוגי של האישה", ובמאמר אחר אמרה שהיא לא מתחברת לביטוי "אנשים עם מחזור" וכי "נדמה לה שפעם היה לדבר הזה שם - נשים".

מתוך
הגיבו לסערה, כוכבי הארי פוטר|צילום: Warner Bros. Pictures, יחסי ציבור

הסופרת המצליחה, שכתבה את סדרת ספרי "הארי פוטר", נמצאת כבר כשנתיים בליבן של הסערות. כוכבי הסדרה, אמה ווטסון ודניאל רדקליף - הרמיוני והארי, הגיבו בזמנו וצייצו תמיכה בקהילה הטרנסית, ובתגובה הבהירה רולינג שהיא "לא טרנסופובית אלא מתנגדת לתנועה שהיא מאמינה שגורמת נזק". כך או כך - בעקבות האמירות שלה נרשמה ירידה בקניית ספריה ואירועים בהשתתפותה בוטלו.