המפיק ההוליוודי דילן די. ג'ורדן, שהיה אחד ממפיקי "סקין" של הבמאי גיא נתיב הישראלי, נעצר ביום חמישי האחרון לאחר שלכאורה הפעיל רשת זנות נרחבת והסתיר אותה במשך שנים באמצעות חברת הפקות הסרטים שלו, כך על פי התובע הפדרלי בניו יורק. בנוסף לסרט "סקין", ג'ורדן היה גם ממפיקי הגרסה האמריקאית של "הגננת" מאת נדב לפיד, שלפיד גם הוא אחד ממפיקיו.

לפי כתב האישום שהוגש במחוז הדרומי בניו יורק, ג'ורדן מואשם כי סרסר בנשים בכל רחבי ארה"ב במשך שבע שנים, בין השנים 2010 ועד 2017. המפיק בן ה-49 השתמש לכאורה בחברת הפקות הסרטים שלו ובחברת הפקת אירועים שבבעלותו כדי להסתיר את ההכנסות מעסקי המין. על פי הדיווחים, הוא שיתף פעולה עם אישה ממוצא בריטי. המפיק שלח לכאורה תמונות של עובדי המין שהעסיק ללקוחות פוטנציאליים ודן במחירי שירותי הזנות באמצעות אימייל, תוך כדי שכנוע, פיתוי ואילוץ נשים לתת שירותי מין. עוד לפני האירועים המתוארים בכתב האישום, בשנת 2002, ג'ורדן נסע לקובה, שם נעצר באשמת "שידול". הוא היה כלוא במדינה במשך שמונה שנים ושוחרר ב-2010.

גיא נתיב הבהיר בשיחה עם mako כי הוא אינו מכיר את ג'ורדן אישית ולא ידע על מעשיו בזמן שעבד על הסרט. "המפיקים הראשיים של 'סקין' הם אורן מוברמן, סלין רטריי וטרודי סטיילר, וכמובן A24 שקנו את הסרט בפסטיבל טורונטו", אמר, "שאר ה'מפיקים' הם משקיעים שלא באו לסט. אף אחד לא ידע בהפקה על מעשיו". 

גיא נתיב (צילום: יריב פיין)
לא מכיר את ג'ורדן אישית. גיא נתיב|צילום: יריב פיין

"לכאורה, במשך שנים, ניהל דילון ג'ורדן עסק זנות נרחב ומרחיק לכת, תוך שימוש בחברת תכנון אירועים וחברת הפקה כביכול כדי להסתיר את ההכנסות שהניב מניצול נשים", מסרה התובעת הכללית של מחוז דרום ניו יורק, אודרי שטראוס, בהצהרה. "עכשיו המסיבה נגמרה והסרט הסתיים". 

ג'ורדן הואשם בסעיפים רבים, כולל פיתוי, שימוש בסחר בין מדינות לקידום פעילות בלתי חוקית והלבנת הון, שעלולים להביא אותו לעונש של עד 20 שנות מאסר. מלבד מעורבותו ב"סקין" ו"הגננת", ג'ורדן גם הפיק את הסרט "The Kid" בכיכובם של אית'ן הוק וכריס פראט. הוא היה מעורב בהפקת שלושת הסרטים הללו בשנים 2018-2019, כך שעל פי ההאשמות באותה עת כבר לא ניהל את רשת הזנות. 

"קודם כל אני חייב לציין שכל צוות 'סקין' הזדעזע עמוקות מהמעשים הנוראיים של האיש הזה", הרחיב נתיב. "בסרט 'סקין' (הפיצ'ר) היו 49 מפיקים ומשקיעים. את רוב רובם לא הכרתי כולל את האיש הדוחה הזה שלא היה לי בכלל מושג אודות מעשיו. כמובן שעם פרסום הידיעה הזאת הורד שמו מיד מרשימת הקרדיטים של הסרט 'סקין' גם באתר IMDB. לצערי לא הובא לידיעתי לפני שלוש שנים על מעשיו הנוראים ונותר לי רק לקוות שישלם על מעשיו". נתיב הוסיף כי הוא לא זומן לחקירה בנושא. "לצערי יש הרבה אנשי עסקים ומשקיעים כאן שאין לך יכולת מיידית לדעת על עברם".