ג'יימס סניידר, השחקן הראשי בהצגה "הארי פוטר והילד המקולל" שמוצגת בימים אלו בברודווי, שגילם עד כה את דמותו של הקוסם הארי פוטר, פוּטָר מתפקידו חודשים לאחר האשמות מצד הקולגה שלו דיאן דיוויס שהתלוננה עליו בחודש נובמבר האחרון וגילמה בהצגה את דמותה של בת זוגו ג'יני וויזלי.

לפי הדיווח באתר ההוליווד ריפורטר, ההפקה הזמינה חקירה פרטית על ידי צד שלישי כדי לחקור את טענותיה של דיוויס, ונכון למועד זה תוכן ההאשמות לא פורסם. סניידר הושעה מתפקידו במהלך החקירה, והיום מפיקי ההצגה הודיעו כי החוזה עם השחקן בוטל, וכמו כן שדיוויס "קיבלה החלטה אישית לקחת חופשה" מתפקידה.

ג'יימס סניידר | getty images (צילום: Walter McBride, getty images)
ג'יימס סניידר|צילום: Walter McBride, getty images

ההצגה "הארי פוטר והילד המקולל", שנכתבה על ידי ג'ק ת'ורן בהתבסס על סיפור מאת ת'ורן, ג'יי קיי רולינג וג'ון טיפאני, רצה במקביל בשני מוקדים בארה"ב: בברודווי שבניו יורק ובסן פרנסיסקו. בחודש דצמבר המחזה לא הוצג בברודווי בשל התפרצות הקורונה, וחזר לפעול רק לאחרונה. בימים אלו בוטלו גם הופעות שתוכננו להיות מוצגות בסן פרנסיסקו. 

"אנחנו מחוייבים לטפח מקום עבודה בטוח ומכיל, וזו הסיבה שיש לנו מדיניות ונהלים קשוחים לכל מי שמעורב ב'הארי פוטר והילד המקולל'", מסרו בהצהרה מפיקי המופע. "זה כולל איסורים נוקשים על הטרדה בכל צורה, וכן ערוצים שדרכם העובד יכול לדווח על התנהגות שהוא מאמין כי היא בלתי ראויה. אנחנו נמשיך לעשות את כל מה שאנחנו יכולים כדי להבטיח שהצוות המוכשר מאוד שמביא את ההפקה הזאת לחיים ירגיש בטוח, מועצם ונתמך באופן מלא".

סניידר החל להופיע בתפקיד הארי פוטר בתחילת שנת 2019. לפני כן הוא כיכב בהצגות "Cry-Baby", "If/Then" ו"In Transit", והוא גם הופיע בתפקידים קטנים בסדרות "האישה הטובה", "פשע מן העבר" ו" שוטרים בדם".