אין ספק שיואן מקגרגור הוא שחקן מצליח, עם קריירה שהגיעה לשיא מספר פעמים: כשכיכב בסרט הקאלט "טריינספוטינג", כשגילם את אובי ואן קנובי הצעיר בסרטי מלחמת הכוכבים, וכמובן - כשכבש את הקהל בתור כריסטיאן בסרט האהוב "מולן רוז'", בו כיכב לצד ניקול קידמן. לאחרונה, זוכה השחקן לתהילה מחודשת, שהגיעה בעקבות תפקידו בסדרת הלהיט החדשה מבית נטפליקס וריאן מרפי, "הלסטון". על פניו, קריירה נוצצת - אבל בפועל, בתקופות המשגשגות ביותר בחייו השחקן חווה גם התמודדויות לא פשוטות, כשהיה מכור לאלכוהול.

במאבק הזה הוא ניצח מזמן: כבר 21 שנה שהשחקן פיכח לחלוטין. אבל הזכרונות מהתקופה הקשה עדיין מהדהדים בו. כזכור, השחקן גילם את מעצב האופנה רוי הלסטון, שנאבק בהתמכרויות שונות בעצמו; גם ב"טריינספוטינג", שעלה למסך ב-1996, נכנס השחקן לנעליו של מרק רנטון, שהיה מכור להירואין. הסרט מגולל את סיפורם של קבוצת חברים המתגוררים באדינבורו שבסקוטלנד, ומתמודדים כולם עם התמכרות לסם הקטלני.

מתוך
מקגרגור גילם דמות של מכור להירואין. מתוך "טריינספוטינג"|צילום: יח"צ באדיבות yes

בריאיון חדש עם פדרו פסקל למגזין וראייטי, סיפר השחקן על התקופה הקשה שעבר. לדבריו, "לא הבנתי שאני אסיים עם בעיות התמכרות בעצמי. נגמלתי בשנת 2000, אז עכשיו כשאני מסתכל על הדמויות שהיו אנשים עם התמכרות, אני מסתכל על זה דרך עדשה אחרת ומבין את זה יותר. להיות פיכח זה חלק יומיומי בחיים שלי". השחקן הוסיף ואמר כי "יחד עם זאת, זה חלק די חשוב בחיים שלי. זה נתן לי כל כך הרבה שמחה ואושר, באופן שלא הכרתי לפני שנהייתי פיכח". 

בהמשך השיחה, התייחס השחקן לחווית גילום דמותו של רוי הלסטון כאדם פיכח. "זה מעניין לעשות את כל שורות הקוקאין האלה, לעשן את כל הסיגריות האלה ולשתות את השוטים האלה, כל הדברים האלה שהלסטון עשה - ולהיות מאוד שמח על כך שהם לא אמיתיים. פשוט להיות שמח בנוגע לזה, אבל גם להבין את זה". 

ב-2005, חמש שנים לאחר שחייו השתנו, סיפר השחקן על האלכוהוליזם בריאיון למגזין פלייבוי. מקגרגור הודה כי הוא לא מבין מדוע אף אחד מהבמאים איתם עבד לא העיר לו על אורח חייו המפוקפק: "אני בטוח שלאף אחד לא היה נעים לדבר על זה. אני ממש מתבייש. כולם בטח ידעו שיש לי בעיה, תמיד הגעתי לסט הצילומים מסריח מאלכוהול".