16 נשים מאשימות את הקוסם היהודי-אמריקאי דיוויד קופרפילד באונס והטרדה מינית, כך לפי תחקיר שמפרסם היום (רביעי) "הגרדיאן" הבריטי. לפי ההאשמות בתחקיר, קופרפילד "סימם שלוש נשים לפני שקיים עמן יחסי מין, למרות שהרגישו שהן לא היו מסוגלות להסכים".

מחצית מההאשמות נגד אומן האשליות, ששמו הועלה גם במסמכי בית משפט שקשורים לעבריין המין ג'פרי אפשטיין, משתרעות החל מסוף שנות ה-80 עד ל-2014, והועלו על ידי נשים שהתעקשו שהיו מתחת לגיל 18 בעת המפגשים עם קופרפילד. זאת, תוך שחלק מהנשים טוענות כי היו בנות 15 בלבד.

ארבע מהנשים שטוענות נגד הקוסם בן ה-67, שהופיע בקביעות בלאס וגאס ובמקומות אחרים ברחבי העולם, מאשימות כי הוא מישש אותן, או שהן נאלצו לגעת בו "בצורה מינית במהלך הופעות חיות על הבמה", כך לפי הדיווח.

עורכי דינו של קופרפילד טענו בתגובה לתחקיר כי ההאשמות "אינן רק שקריות לחלוטין, אלא גם בלתי סבירות לחלוטין",  והוסיפו כי מרשם "מעולם לא פעל בצורה בלתי הולמת עם אף אחד, לא כל שכן קטינות".

נציג מטעמו של הקוסם שיתף בהצהרה מטעמו כי "כל מי שמכיר את דיוויד קופרפילד, יגיד לך שההאשמות האחרונות הללו הן בדיוק ההיפך ממי שהוא. למעשה, לדיוויד יש רקורד של סיכון הקריירה שלו כדי להגן על נשים מפני טורפים רבי-עוצמה. רוב ההאשמות ההיסטוריות האלה הועלו בעבר, וכולן שקריות כעת כפי שהיו אז". עוד נמסר כי "דיוויד ביקש לראות את ה'הוכחה' עליהן מתיימרות להסתמך הראיות הכוזבות הללו, וזו לא סופקה. לעומת זאת, כל פעם שרשויות אכיפת החוק בארה"ב בדקו עניינים כאלה, הם נחקרו ביסודיות ונמצא שפשוט אין קייס". 

בשנת 2018 הכחיש קופרפילד האשמות עבר על התנהגות מינית בלתי הולמת מצדו לכאורה. "חייתי שנים עם דיווחים חדשותיים אודותיי, שהאשימו אותי במעשים מפוברקים ונתעבים, כאשר מעטים מספרים את סיפור מעצרה של המתלוננת ואת חפותי", כתב אז בטוויטר.