מאולפן החדשות למדף הספרים: העיתונאי צבי יחזקאלי הודיע היום (ד') על השקת שני ספרים חדשים - אחד למבוגרים, השני לילדים. ספר הילדים, שייקרא "השקט שלפני המבול", הוא הראשון מתוך סדרת ספרי קומיקס לילדים מאת יחזקאלי על אירועי 7 באוקטובר.

יחזקאלי, שעבר לאחרונה לערוץ i24, כתב את "השקט שלפני המבול" לצד אורי אדלר והמאייר אורי לרמן. ספר הקומיקס הבלשי "מספר כיצד ברצועת הטרור עזה, במנהרות מתחת לפני האדמה, מתכוננים מחבלי החמאס למתקפת טרור נוראית על ישראל" - ובמוקד עלילתו ניצב צבי, בן דמותו של יחזקאלי, שביחד עם חבריו חושד בכוונות המחבלים ומגלה תגליות ששירותי הביטחון בישראל לא ידעו עליהן.

ספרו של יחזקאלי למבוגרים, שזהו ספר הביכורים שלו, נקרא "אמרתי לכם. זה ג'יהאד: שלושים שנות סיקור מאוסלו ועד שבעה באוקטובר". הספר מתואר כ"מסע מחוץ לתודעת המערב - אל תרבות השבט והאסלאם. שלא כמו בהתפלגות המוכרת לנו בין ימין לשמאל באולפני המלחמה שבטלוויזיה, מדובר בהבנת המרחב הערבי כי שהוא מבין את עצמו ולא כפי שהעולם המערבי מבין אותו". 

ב"אמרתי לכם. זה ג'יהאד" חוזר יחזקאלי לשיחות שניהל עם ראש הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר ערפאת, עם המחבל זכריה זביידי, עם ראש הפת"ח לשעבר מרוואן ברגותי ועם רבים אחרים. "כיצד ייתכן שישראל הרואה את עצמה כמעצמה מערבית, הופתעה ב-7 באוקטובר?", נכתב בהודעה לעיתונות על הספר, "מדוע צה"ל אינו מסוגל למגר קילומטר רבוע של טרור במחנה הפליטים ג'נין, זה שני עשורים? כיצד לא הפנמנו את הכלל הראשון בכל קרב והוא הצורך להבין מה האויב - סינוואר, ערפאת או נסראללה - מפעיל נגדנו?". כמו רבים מעמיתיו לתקשורת, יחזקאלי בחר להוציא את שני ספריו החדשים בהוצאה עצמית.