שלב ההוכחות במשפטו המתוקשר של ג'וני דפ, במסגרתו השחקן תובע את צהובון הסאן הבריטי בטענה כי הכפיש את שמו וכינה אותו "בעל מכה", מתקרב לסיומו. לאורך העדויות השונות שהוצגו על ידי דפ, זוגתו לשעבר אמבר הרד ואחרים, צפו שמות רבים של גברים מוכרים ששמה של הרד נקשר בהם בזמן שהייתה נשואה לדפ. אחד מאותם שמות, מלבד השחקן ג'יימס פרנקו, היה זה של איש העסקים, יזם החלל ואביו הגאה של הילד בעל השם השגרתי X Æ A-Xii, אילון מאסק.

במהלך העדויות שהובאו מטעם ההגנה, נטען כי דפ תקף את הרד פעמים רבות - דבר שהשחקן מכחיש מכל תוקף, ומצדו אף טוען כי הוא היה הקורבן במערכת היחסים של השניים, עד לפרידתם בשנת 2016. בין היתר, עדים שונים הסבירו כי אחת הסיבות לאלימות של דפ כלפי הרד הייתה אותן שמועות על רומנים בינה לבין גברים אחרים. מאסק והרד, יש לציין, אכן ניהלו מערכת יחסים במשך כשנה, אם כי הגרסה הרשמית של השניים היא שהזוגיות ביניהם התחילה רק לאחר הפרידה מדפ.

בעוד לא ניתן להוכיח האם אותן תקיפות, אם וכאשר הן אכן קרו, נגרמו בשל גילוי כלשהו על הרד ומאסק - כמה עדויות בלתי תלויות שנחשפו במהלך המשפט מציגות באופן ברור את יחסו של דפ כלפיו. כך, בהודעות טקסט אותן כתב דפ בעבר הוא מכנה את מאסק בכינוי גנאי ואף מאתגר אותו: "בוא נראה אם ל'מולוסק' יש ביצים, שיבוא להתעמת איתי פנים אל פנים. אני אראה לו דברים שהוא מעולם לא ראה, כמו הצד השני של הזין שלו כשאני אחתוך אותו". במקרה אחר, דפ אף האשים את הרד בכך שקיימה שלישייה עם מאסק ועם הדוגמנית קארה דלווין בביתו שלו. 

למרות שבעבר כבר הכחיש את טענותיו של דפ, מאסק ניצל את הראיון החדש שלו למגזין הניו יורק טיימס בשביל לעשות זאת פעם נוספת, ועוד עם טוויסט מסוים. "בהחלט לא ניהלתי רומן עם אמבר בזמן שהיא הייתה נשואה לג'וני", הבהיר היזם, "זה שגוי לחלוטין". כשנשאל לגבי השלישייה המפורסמת, צחק מאסק ואמר "לא עשינו את השלישייה הזו, אתם יודעים. אני חושב שאנשים חושבים דברים שהם באופן כללי הרבה יותר עסיסיים מכפי שהם". 

גריימס, אילון מאסק (צילום: Jason Kempin/Getty Images)
"יש לה תפקיד הרבה יותר גדול בגידול הילד". גריימס ואילון מאסק|צילום: Jason Kempin/Getty Images

במהלך הראיון הטלפוני עומת מאסק גם עם הציטוט של דפ שמזמין אותו לעימות, ומאסק צחק שוב: "ובכן, כן, אני מקווה שהוא יתאושש מהסיטואציה הזו. אבל אם ג'וני רוצה קרב בכלוב, שרק יודיע לי", אמר בלעג. בינתיים, נראה שהיזם עסוק בעיקר בחברות השונות אותן ייסד, ביניהן טסלה ו-SpaceX, כמו גם בגידול בנו הקטן, אותו הביא לעולם עם בת זוגו הנוכחית, הזמרת גריימס. "יש לה תפקיד הרבה יותר גדול בגידול הילד", סיפר מאסק, "תינוקות הם פשוט מכונות של אוכל וקקי. כרגע אין לי ממש מה לעשות. כשהוא יגדל התפקיד שלי יגדל גם הוא".