למעלה מ-40% מהנשים הסובלות מסרטן השד מטפלות בעצמן בקנאביס רפואי, כך עולה מסקר שנערך על-ידי המרכז הרפואי לאנקנו בפילדלפיה, ופורסם אתמול (ה-12 באוקטובר) באתר medicalexpress.com. הסקר כלל 612 נבדקות החולות בסרטן השד, מתוכלן 257 נשים העידו כי הן משתמשות קנאביס להקלת סימפטומים של המחלה ושל הטיפול האגרסיבי בה. כמעט כולן טענו כי שימוש קבוע בקנאביס עוזר להן בהקלה של תסמיני חרדה, כאב, בחילות והפרעות שינה.

רוב הנשים העידו כי הן משתמשות בקנאביס מבלי ליידע את רופאיהן, וזאת לאחר שביקשו מהם מידע אודות אפשרויות הטיפול בקנאביס העומדות בפניהן, וקיבלו תשובות שלא הניחו את דעתן. רבים מהרופאים האמריקאים, כך מסתבר, אינם מכירים קנאביס רפואי באופן מעמיק הדרוש כדי לספק המלצות רפואיות שהם עומדים מאחוריהן. אחרים בוודאי אינם מודעים מספיק לאיכויות של הצמח.

"המחקר שלנו מדגיש כמה חשוב שרופאים יתחילו לדבר על קנאביס רפואי עם המטופלות שלהם", אמרה ד"ר מריסה וייס, מנהלת המחקר. "העדויות מראות כי רבות מהן משתמשות בקנאביס רפואי בין כה וכה, וזאת מבלי שהן זוכות להדרכה ולידע הנחוץ. העובדה שאיננו יודעים האם מטופלות בסרטן משתמשות בקנאביס פוגעת ביכולתנו לספק טיפול אופטימלי, ועלינו לעשות עבודה טובה יותר על-מנת לקיים שיחות על הנושא, וזאת כדי לשלוט בתסמיני המחלה ובתופעות הלוואי באופן יותר מדויק".