ג', בן 23, הוא בלש בתחנת משטרת קרית מלאכי. לפני כשלושה חודשים הוא קיבל משימה קשה מאוד: לחדור לתוך סוחרי הסמים הפועלים בטלגרם ולהפליל אותם. מתברר שבאזור קרית מלאכי פעלו עשרות סוחרים, בהם תלמידי תיכון לפני גיוס, חיילים משוחררים וצעירים שרצו לעשות כסף. הרבה מאוד כסף.

"הבנתי שזו משימה קשה מאוד. הסוחרים בטלגרם חשדניים מאוד. הם לא ממהרים לסחור עם כל אחד, במיוחד כאלה שהם לקוחות די חדשים ולא וותיקים, אבל לקח לי כמה שבועות לשכנע חלק גדול מהם ולהשתחל פנימה לעולם שלהם", חושף ג'. "הצגתי את עצמי כקיבוצניק המתגורר באחד הקיבוצים ליד קרית מלאכי. זה שכנע אותם. שלחתי כמובן פרטים פיקטיביים שלי, שלא יידעו שאני בלש במשטרה ואז יחסמו אותי".

ג' רכש את אמונם של 30 סוחרים בטלגרם והחל לקנות מהם כמויות גדולות של קנאביס. "כל פעם הייתי קונה מהם כמויות של עשרה, עשרים גרם קנאביס. היו מקרים שהציעו אפילו יותר כדי לחסוך בשליחויות", ג' משחזר. "הם האמינו שאני קיבוצניק. גם שלחתי להם פרטי זיהוי שלי כפי שהם מבקשים מכל לקוח-משתמש, וכל יום עשיתי עסקה עם סוחר אחר. הייתי שחקן. הייתי חייב לאלתר כדי לא ליפול במלכודת שלהם. למעשה חייתי בשני עולמות. בבוקר הייתי עובד כבלש בתחנה ובצהרים ובערב כסוכן שמפיל סוחרי סמים. אני נראה כמו חייל משוחרר, אני צעיר אז הם זרמו איתי במכירות הקנאביס".

תיעוד העסקאות

במשך כשלושה חודשים ג' תיעד עשרות עסקאות שביצע עם סוחרי סמים בטלגרם, כולל התכתבויות שלו עימם המפלילות אותם. בחלק מהמקרים, סוחרי הטלגרם הציעו ל-ג' לרכוש קנאביס רפואי. 10 גרם הוא רכש מהסוחר בסכום של 550 שקל שהגיע באיחור.

בלש משטרה הפיל עשרות סוחרי סמים (צילום: דוברות משטרת ישראל)
צילום: דוברות משטרת ישראל

ג': "ואיך אתה מפנק אותי, בפיצוי אחי...".

הסוחר (המכונה "פרופסור איינשטיין"): "נעשה לך ב-500 (הכוונה לעשרה גרם קנאביס ב-500 ש"ח) מקום 550".

ג': "יאללה אח זרוק איזה פרח לכבוד החג".

הסוחר: "אין לי אפשרות. מה שיש אצל השליח זה שקיות שקולות".

ג': "טוב אח יקר. סומך עליך שהחומר טוב ושיגיע מהר".

בלש משטרה הפיל עשרות סוחרי סמים (צילום: דוברות משטרת ישראל)
צילום: דוברות משטרת ישראל

באחד המקרים ג' הצליח לרכוש 15 גרם קנאביס במחיר זול במיוחד: 500 שקל.

סוחר: "מה לשלוח לך?"

ג': "15 ב-500?"

סוחר: "10 ב-550".

ג': "כפרה יש עליי 500 שקל. אל תשכח שאתה חייב לי פינוק על הפעם הקודמת".

במשך כמה שבועות חוקרי תחנת משטרת קרית מלאכי הצליחו לאתר את 30 הסוחרים שמכרו קנאביס ל-ג' ועצרו אותם. "הם היו בהלם מזה שבלש הצליח לרכוש מהם סמים מבלי שהם עלו עליו", ציין קצין משטרה, "הם היו די מופתעים. ג' עשה עבודה נהדרת. הוא פשוט שחקן שידע לאלתר במצבים קשים ולצאת מהם". לשכת התביעות במשטרת מרחב לכיש הגישה כתבי אישום נגד 27 סוחרי סמים שסחרו עם ג'. רובם נעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.