ארגז הכלים של הברמן מכיל לא מעט ציוד (מג׳יגרים ועד שייקר טין-טין), שלל סוגי כפיות וכוסות, וכמובן, מגוון גדול של בקבוקי אלכוהול, סירופים, סודה, טוניק, קרח בגדלים שונים, קישוטים למינהם ועוד ועוד. אם יש לכם את כל זה בבית - מה טוב, אבל שתדעו שאפשר להסתדר גם בלי כל אלו ולהכין קוקטיילים מעולים בלי ציוד ברמנים מפונפן. כמעט כל הקוקטיילים דורשים 3 רכיבים בלבד: אלכוהול, ״מיקסר״ (לא, זה לא המכשיר הזה של קנווד) ואחרון ולא פחות חשוב - קרח.

אלכוהול

המרכיב העיקרי בקוקטייל. בפעם הקודמת הזכרנו אלכוהול בסיס כמו ג׳ין או וויסקי, עם כ-40% אלכוהול או ליקרים עם 10-40% שהם מתוקים ופחות אלכוהולים. כמובן שאפשר גם לשלב את שני הסוגים.

רוצים את כל סוגי מארזי האלכוהול עד הבית? היכנס ל-BLEND


משקאות ״מיקסר״

בואו נודה בזה, אלכוהול נקי בדרך כלל לא מאוד טעים. בגלל זה אנחנו אוהבים קוקטיילים. כדי להוסיף טעמים לקוקטיילים אנחנו מערבבים את המרכיב האלכוהולי עם מגוון משקאות ונוזלים אחרים - כמו מיצי פירות, טוניק, וסירופים מתוקים.

קוקטיילים (צילום: shutterstock_By Qualit Design)
צילום: shutterstock_By Qualit Design


הנה שני מיקסרים מאוד חשובים שאפשר להכין בקלות בכל בית:
1. מיץ לימון - לימון הוא מצרך בסיסי במטבח שלנו, וכמו שסוחטים לימון לסלט - סוחטים אותו לתוך הקוקטייל.
2. סירופ סוכר, או בכינויו הבינלאומי ״סימפל סירופ״. כשמו כן הוא, פשוט סוכר מומס במים רותחים. לוקחים כוס סוכר וכוס מים ומרתחים בסיר ומערבבים עד שהסוכר נמס. זהו. כמובן שאפשר לעשות את זה בכמויות קטנות יותר או גדולות, כל עוד שומרים על כמות שווה של מים וסוכר. ברוב הקוקטיילים משתמשים ב-30 מ"ל לכל כוס, שזה בערך 2 כפות.

קרח

אני נשבע לכם שקרח זה המרכיב הכי חשוב בכל קוקטייל. למה? כי הוא מדלל את אחוז האלכוהול במשקה, מה שהופך אותו לטעים וקל יותר לשתייה. הבעיה היא שבבית בדרך כלל יש לנו את מגש הקרח הקטן שבא עם הפריזר וזה לא תמיד מספיק. בגלל זה מומלץ לאגור קרח בקופסאות "טאפרוור" או בשקית שממלאים ברגע שהקרח במגש קפוא.

רוצים את כל סוגי מארזי האלכוהול עד הבית? היכנס ל-BLEND

אז יש לכם אלכוהול, לימונים, הכנתם גם כבר סימפל סירופ ודאגתם לכמות מספיקה של קרח - עכשיו אתם כמעט מוכנים להתחיל לשקשק. כדי להכין קוקטייל אנחנו צריכים רק עוד שני דברים: כלי מדידה קטן (כתחליף לג׳יגר) וכלי לשקשוק (כתחליף לשייקר).

כלי מדידה

כדי שקוקטייל יצא מושלם, חשוב להקפיד על הכמויות של הרכיבים השונים. אם בטעות נשים יותר מדי אלכוהול יצא לנו קוקטייל אלכוהולי מדי, ואם יותר מדי סירופ סוכר יצא לנו קוקטייל מתוק מדי.
ברמנים משתמשים בג׳יגר - כלי מדידה בצורת שעון חול שצד אחד שלו מכיל ״מנה״ (בדרך כלל 60 מ״ל) והצד השני מכיל חצי מנה (30 מ״ל).
כשאין ג׳יגר בנמצא - אפשר להשתמש בכל כוסית קטנה שיש לכם, כמו כוס אספרו או כוס שוט. אם הכוס שמצאתם היא קצת יותר קטנה או גדולה זה ממש לא משנה - מה שחשוב זה לא הכמות המדוייקת במ"ל (זאת לא מעבדת כימיה)  אלא היחס בין המרכיבים, שמדדים ב״מנות״.

שייקר

הצעד האחרון בהכנת הקוקטייל דורש לשקשק ביחד את כל המרכיבים - ביחד עם הרבה קרח. ברמנים משתמשים בשייקר אבל אם אין לכם בבית - כל צנצנת עם פתח רחב  תעשה את העבודה מעולה.

הכנת קוקטיילים  (צילום: shutterstock_By nata_danilenko)
צילום: shutterstock_By nata_danilenko

קוקטייל סאוור

אחרי שעברנו על הכל זה הזמן להכין קוקטייל. הלכנו על סאוור, משקה בסיסי שתוכלו להכין עם כל סוג של אלכוהול. 

רוצים את כל סוגי מארזי האלכוהול עד הבית? היכנס ל-BLEND

מרכיבים למשקה סאוור:
60 מ"ל מנה של אלכוהול בסיס - וויסקי, וודקה או ג׳ין מה שיש
30 מ"ל מיץ לימון - בדרך כלל מיץ מחצי לימון יוצא בול לכוס אחת
30 מ"ל של סירופ סוכר - אפשר לשים קצת יותר או קצת פחות, תלוי כמה מתוק אתם אוהבים

שמים הרבה קרח בצנצנת, מוסיפים את המרכיבים ומשקשקים כ-10-20 שניות (עד שהצנצנת קרה למגע). לאחר מכן ממלאים כוס בקרח (כמה שנכנס) ומוזגים מהצנצת. עוד טיפ קטן - תשתמשו במכסה של הצנצנת בזמן המזיגה, כדי שגושי הקרח ישארו בצנצנת ולא יקפצו לכם לכוס. תהנו, ובהצלחה!