שתיית אלכוהול (במידה לא מופרזת) בטיסה יכול להיות שדרוג של ממש לטיסות ארוכות (וגם קצרות). ואנחנו מקווים שכבר קראתם בפעם הקודמת על כך שבזמן שאנחנו באוויר, חוש הטעם שלנו מטושטש ב-30% עד 40%. בזמנו, סמנכ"ל חברת התעופה הלאומית של הונג קונג המליץ על בלאדי מרי כמשקה אידיאלי לטיסה, אבל החודש נחשפנו להמלצות נוספות על ידי התזונאית האמריקאית לורן גרוסקופף.

בראיון לאתר Travel + Leisure, מספרת התזונאית על הקוקטיילים שיהיו לכם הכי טעימים כשאתם נמצאים 10 קילומטר באוויר. החלטנו שאפשר לחסוך מכם את החלק על בלאדי מרי, טוב, כי זה בלאדי מרי. משקה הטיסות המוכר ביותר בעולם. הנה מה שהיה לה לומר על שאר המשקאות.

מוסקו מיול

זו הייתה הבחירה הראשונה של גרוסקופף למשקה האולטימטיבי בטיסות. "הטעמים חזקים ומרעננים, הג'ינג'ר עוזר להרגיע את הקיבה", אמרה. ככל שיהיה יותר לימון וג'ינג'ר במשקה ככה הוא יהיה לכם טעים יותר והסיכוי שתשתכרו יהיה נמוך בהתאם. 

מימוזה

התזונאית הסבירה שטעמים מתוקים יכולים להיות הרבה יותר "אפורים" בטיסה - כך שאם השמפניה מעורבבת במיץ תפוזים ממש מתוק, כנראה שזו לא תהיה בחירה טובה. אבל אם מגישים בטיסה שלכם מימוזה עם יין יבש איכותי ומיץ טארט, אתם תהנו נורא מהמשקה. טעמי הטארט, החמוצים והחומצתיים, בדומה לבאלדי מרי, יהיו הרבה יותר מתוקים באוויר. 

רום וקולה 

אם אתם אוהבים לשתות קולה, כנראה שבזמן בטיסה אתם תהנו גם מרום וקולה. משקאות מוגזים יכולים לקבל טעם אחר באוויר, אבל בשילוב עם המרירות הקלה של הרום זה יהיה שילוב מדהים לפי דבריה של גרוסקופף.

וויסקי וסודה

גרוסקופף מספרת שהטעם המריר והמעושן של המשקה הזה באוויר ירגיש כמעט אותו הדבר גם באוויר. לכן זה פיתרון מושלם למי ששותה אותו בדרך כלל. בונוס נוסף הוא שהסודה יכולה גם לעזור למי שסובל מכאבי בטן. 

מכיוון שבטיסה יש אוויר יבש ולא מתחלף, אנחנו מתייבשים הרבה יותר מהר במטוס, לכן גרוסקופף מדגישה שחשוב מאוד להזמין בקבוק מים ביחד עם הקוקטייל שלכם, ככה תהיו רעננים כמה שיותר בזמן הנחיתה.