BEAUTY
פטריק סטאר (צילום: אינסטגרם)
צילום: אינסטגרם

פטריק סטאר הוא הפנים היפות של עולם האיפור

עם סיפור סינדרלה קלאסי, מיליוני עוקבים שמכורים לסרטוני ההדרכה המדהימים שלו, שיתופי פעולה מקצועיים וחברויות קרובות עם הכוכבות הגדולות בעולם, הורים שלא תמכו והפכו למעריצים הכי גדולים, מגדר שהוא נון-אישיו מובהק, התמודדות אמיצה עם שערוריית הניכוס התרבותי התורנית ובעיקר המון אהבה לאיפור ולעולם - פטריק סטאר הוא אחת מהדמויות הכי מעוררות השראה בסביבה

נטעלי גבירץ | mako | פורסם 16:53 10.08.17 

שנה גודל אות

סיפור הסינדרלה של פטריק סטאר הוא מהמתוקים והמרשימים בסביבה, עדות לכך שהעולם שלנו לא כל כך רע כמו שלפעמים נראה, שהוא מתפתח ושיש בו מקום לדברים שנראים קצת אחרת. סטאר בן ה-28 הוא גורו איפור מלא בכריזמה, שממש לא מפחד מצבע ומאתגר את כל ההגדרות כדרך קבע.

הוא נולד כפטריק סימונדק מפלורידה, אבל 2.7 מיליון העוקבים שלו מכירים אותו רק בשם הבמה שלו, כמאפר מלא האישיות והנדיב בטוטוריאלז שהפך להיות. הוא גם חובב תוכניות ריאליטי מושבע, ולוקח חלק בכל ריאליטי אופנתי תחת השמש. ״למדתי פסנתר קלאסי ותמיד אהבתי להופיע״, הוא נזכר, ״אחר כך התחלתי לצלם חברים שלי ואז קלטתי שאני יכול לעשות להם ריטוש ואיפור בפוטושופ, להעלים פצעונים, להוסיף סומק, לשפר קונטורים ולעצב גבות. זה מה שהצית את העניין שלי באיפור בעצם״.


פטריק הוא האח הבכור מבין שלושה, וגדל במשפחה פיליפינית קתולית אדוקה וקשוחה. אחרי התיכון התחיל לעבוד בחברת מאק, ולמד עיצוב שיער ואיפור. במקביל למד להיות אח רפואי, וזו אמורה היתה להיות הקריירה שלו, אבל האהבה לאיפור לא הרפתה. ״בוקר אחד התעוררתי עצוב, כי לא נתנו לי משמרות במאק״, הוא נזכר. ״העבודה נתנה לי תירוץ לאפר ולהתאפר. כשלא יכולתי לעשות את זה הבנתי כמה זה חשוב לי. הייתי זקוק למקום בו מותר לי להתאפר, כדי שכל מה שלמדתי לא ירד לטמיון. ואז פתחתי את ערוץ היוטיוב שלי. עבדתי קשה ולאט לאט השתפרתי״.

התפנית הציבורית התרחשה כשפגש יוטיוברית פופולרית דרך חברה משותפת. ״קראו לה טליה ג׳וי והיו לה מיליון עוקבים. לי היו בערך 13. היא לחמה בסרטן והיוותה השראה עבור רבים, והתייחסה אל האיפור כאל פאה, מבחינתה. כשטליה נפטרה, הסרטון שעשתה איתי היה האחרון בפיד שלה. וכשההמונים נכנסו אל העמוד שלה, הם ראו את הטוטוריאל שלי לאייליינר. החברה המשותפת אמרה שטליה השאירה לי את המתנה הזאת״.

פטריק הוא איש עסקים ממולח, ותמיד היה מוכן לעבוד קשה. ״תמיד ידעתי שאוכל להפוך את המותג שלי לעסק יזמי מצליח,״ הוא אומר. ״אבל אמא שלי חשבה שלהיות אח זה יותר פרקטי. היא אמרה: פטריק, תגשים את החלום, אבל שתהיה לך עבודה בטוחה. אבא שלי הוא יזם, והוא אמר: אלה עסקים. אתה צריך א׳, ב׳, ג׳. לקחתי קצת מכל אחד מהם. למדתי להיות שאפתן ומולטי טאסקר כמו אבא, אבל יציב כמו אמא. עבדתי קשה כדי להוכיח שהאיפור זו לא סתם הצורה שלי להתמודד עם ההומוסקסואליות שלי. רציתי שיבינו שאני בא ללמד, ושאני מוכשר. שאני אמן. רציתי להראות להורים שלי, מהגרים פיליפיניים, שאני מסוגל לעשות משהו כזה".

כיום כל דבר שסטאר עושה זוכה להדים תקשורתיים. רק השבוע זכה לככב בכותרות לאחר ששחזר בהתלהבות את לוק החתונה המנצח של סולאנז׳ עם אותו אוברול לבן מפורסם, וכדרך להרים לה, הגדיל ועטה על ראשו אפרו מתולתל. חלק מהקהל שלו התלהב מהמחווה, וחלק אחר וקולני במיוחד האשים אותו בניכוס תרבותי, מה שמיד הוביל להתנצלות פומבית מהלב. נראה שפטריק סטאר יודע שתשומת לב היא טובה, בכל הצורות. הוא לא הסיר את התמונות מאינסטגרם וממשיך בדרכו לכבוש את העולם בדיוק כמו שהוא.

יוטיוב, הוא אומר, שינה את חייו. בעזרת יוטיוב יצר מערכות יחסים עם מותגים מרכזיים ואנשים משפיעים כמו קים קרדשיאן, עמה צילם סרטון ממש לאחרונה, והרשת שומרת עליו עסוק ובקשר הדוק עם המעריצים. היום ההורים כבר מאושרים עד הגג. ״אמא שלי אומרת: אני כל כך גאה בך, אלוהים נתן לך מתנה. זה כיף גדול, זה סוריאליסטי לגמרי ואני יכול להראות להורי שאני דוגמה טובה לאחי ומהווה השראה לאחרים. היופי הוא עוצמתי. הוא מייצר ביטחון עצמי״.

עניין המגדר נראה כמעט לא רלוונטי כשמביטים בסטאר הנינוח כל כך עם עצמו, ונשוי באושר לבן זוגו. ״באיפור, כל המידות מתאימות לכולם״, הוא צוחק בדרכו הדיוואית. ״מגיע לנו הגברים גם להתאפר, זה מדיום שמאפשר יצירתיות והבעה עצמית, ומגיעה גם לנו הזכות הזאת!".

A post shared by patrickstarrr (@patrickstarrr) on

Once upon a time....this bearded lady ___________(fill in the blank)☺️

A post shared by patrickstarrr (@patrickstarrr) on