ספורט
צילום: Getty (צילום: ספורט 5)
צילום: Getty
|
צילום: ספורט 5

בולט: "תודה לכם". בלייק: "משכו אותנו יותר מדי זמן"

הפנומן הג'מייקני נפרד מהמסלול עם פציעה וחברו מצא את הסיבה: "הריצה התעכבה ב-40 דקות. יוסיין אמר: 'זה משוגע'. כואב לראות ככה אלוף אמיתי". פורטה: "הוא התנצל בפנינו". גאטלין: "מאמין שהלו"ז תרם לפציעה שלו. הוא עדיין הטוב בעולם". מו פארה: "קורע לב"

מערכת אתר ערוץ הספורט | ספורט 5 | פורסם 11:37 13.08.17 

שנה גודל אות

צילום: Getty (צילום: ספורט 5)
צילום: Getty
|
צילום: ספורט 5

הכל כבר היה מוכן לפרידה של יוסיין בולט מהמסלול, חוץ מהשרירים שלו. אחרי אינספור רגעים בלתי נשכחים וקריירה אדירה, הפנומן הג'מייקני הגיע אתמול (שבת) לריצה האחרונה שלו, אבל הוא אפילו לא סיים אותה. בדיוק ברגע הכי לא מתאים מבחינתו, האצן האגדי נפצע, סבל מהתכווצות שרירים ולא הצליח לפרוש עם מדליה ב-4X100 מטרים באליפות העולם, לאכזבתם הרבה שלו וגם של הצופים אמש בלונדון.

"תודה לכם, אהבה אינסופית לכולכם", צייץ בולט בחשבון הטוויטר שלו כשעתיים אחרי הריצה. חבריו של הג'מייקני לנבחרת השליחים דיברו על הפציעה וליוהאן בלייק הייתה סיבה למה שגרם לה: "הריצה התעכבה. משכו אותנו 40 דקות, זה היה יותר מדי זמן. יוסיין היה קר מאוד. למעשה הוא אמר לי: 'יוהאן, זה משוגע'. עברו 40 דקות והיו 2 טקסי מדליות לפני הריצה שלנו. המשכנו להתחמם ולחכות, ושוב להתחמם ולחכות. זה כואב לראות אגדה אמיתית ואלוף אמיתי מסיים ככה".

חבר נוסף של בולט לנבחרת השליחים הג'מייקנית, ג'וליאן פורטה, אמר: "הוא לא אמר לנו בדיוק מה קרה, אבל ממה שראיתי זה נראה כמו מתיחה. הוא המשיך להתנצל בפנינו, אבל אמרנו לו שהוא לא צריך להתנצל - פציעות הן חלק מהספורט".

Thank You my peeps. Infinite love for my fans

A post shared by Usain St.Leo Bolt (@usainbolt) on

ג'אסטין גאטלין שניצח את בולט ב-100 מטרים וזכה עם ארה"ב במדליית הכסף בשליחים, הצטרף לדבריו של בלייק וטען כי הלו"ז פגע בבולט: "אני יודע שאלה ענייני טלוויזיה וכולם צריכים להיות מוכנים בזמן כדי שהכל יהיה מוכן לצופים בבית, אבל אני חושב שהשאירו אותנו יותר מדי זמן באצטדיון בלי הבגדים הארוכים. איבדתי את חום הגוף שלי.

"האם זה תרם לפציעה של בולט? אני מאמין שכן. כמו שאני מכיר אותו, הוא תמיד מופיע, תמיד מוכן, תמיד מוודא שהוא לא ייפצע וזה נדיר מאוד לראות אותו נפצע. מקווה שהוא יתאושש במהרה, הוא עדיין הטוב ביותר בעולם. הוא אתלט נהדר".

מו פארה, עוד אצן שפרש, קיבל את מדליית הכסף שלו ב-5,000 מטרים לפני הריצה של בולט ולאחר מכן צפה בג'מייקני מהצד ונדהם ברגע הפציעה. "זה קורע לב", הוא אמר, "רציתי מאוד שיוסיין יפרוש עם זהב, או לפחות עם מדליה".

ספורט 5