שבר את השיא. זהבי (אתר רשמי גוואנגז'ו RF) (צילום: ספורט 5)
שבר את השיא. זהבי (אתר רשמי גוואנגז'ו RF)|צילום: ספורט 5
עשה היסטוריה. זהבי (אתר רשמי גוואנגז'ו RF) (צילום: ספורט 5)
עשה היסטוריה. זהבי (אתר רשמי גוואנגז'ו RF)|צילום: ספורט 5

עשה את זה כמו גדול: ערן זהבי שבר היום (שישי) את שיא הכיבושים לעונה אחת בליגה הסינית. הכוכב הישראלי כבש את שערו ה-29 העונה ב-1:4 הגדול של גוואנגז'ו R&F על בייג'ין רנהה החלשה, ובכך עשה היסטוריה ועבר את אלקסון, שאת שיאו (28) השווה בשבוע שעבר.

אם החגיגה הישראלית הגדולה לא הספיקה במשחק ההשלמה מהמחזור ה-25, זהבי גם בישל לדיא סבע, שכבש צמד נהדר. השניים העלו יחד את קבוצתם למקום ה-11 בטבלה כשבמאזנה 32 נקודות, ולמעשה בשל הפער שנוצר מהקו האדום, גוואנגז'ו הבטיחה היום רשמית את הישארותה בליגה הסינית.

למזלו של זהבי, הוא קיבל יריבה בהזמנה: את נועלת הטבלה החלשה מבייג'ין, שאמנם ירדה להפסקה ביתרון 0:1 מפתיע, אבל התפרקה לחלוטין במחצית השנייה ולא הצליחה למנוע מזהבי ומסבע לרקוד על המגרש ולהביס אותה. כעת מספר שבע של "האריות הכחולים" ינסה להגדיל את השיא כשנותרו לו ולקבוצתו עוד שלושה משחקים עד לסיום הליגה.

הישראלי גם כבש עד כה 301 שערים בקריירה, רחוק 38 בלבד מאלון מזרחי, הכובש הישראלי המצטיין בכל הזמנים. הוא גם התקרב לעוד שיא של אלקסון בסין, בתור הכובש הזר המצטיין של כל הזמנים בליגה. ההבדל ביניהם עומד כרגע על 15 שערים.

מהלך המשחק

זהבי איים עם בעיטה מסוכנת מחוץ לרחבה כבר בדקה רביעית, אבל הכדור שלו הלך מעל לשער. מיד לאחר מכן החלוץ קיבל כדור לבד מול השוער, אבל החמיץ בגדול כשבעט שוב מעל לשער. ג'ין הוי, שנכנס כמחליף רק בדקה ה-11, הרשית מקרוב בדקה ה-14 והעלה את המארחים ל-0:1 מפתיע. בדקה ה-28 זהבי נפל ממגע קל של שחקן הגנה ברחבה, אבל השופט החליט שלא מדובר בעבירה ולא נתן ל-R&F פנדל. "האריות הכחולים" נראו לא טוב, לא הצליחו להגיע למצבים, וירדו להפסקה בפיגור 1:0.

גוואנגז'ו פתחה את המחצית השנייה ברגל ימין: הבלם טנג כבש שער מקרוב ואיזן ל-1:1 בדקה ה-46. בדקה ה-51 הגיע הרגע לו חיכינו. דיא סבע מצא את זהבי ברחבה, מספר שבע לא התרגש וירה לרשת את שערו ה-29 העונה ובכך שבר רשמית את שיא השערים לעונה אחת בליגה הסינית - 1:2 ל-R&F. בדקה ה-58 זהבי החזיר לסבע עם בישול נהדר, והישראלי השני של גוואנגז'ו קבע 1:3. בדקה ה-61 החגיגה של סבע נמשכה והוא חגג צמד אישי עם נגיעה קלה מקרוב, 1:4 גדול לאורחים. בדקה ה-88 דריכה מכוערת של אוגוסטו פרננדס על שחקן R&F עלתה לו בכרטיס אדום ישיר. התוצאה נשמרה עד לסיום, גוואנגז'ו חגגה הישארות רשמית וגם את שבירת השיא האדיר של זהבי.