ספורט
זהבי. מוביל בבטחה את טבלת הכיבושים (צילום: ספורט 5)
זהבי. מוביל בבטחה את טבלת הכיבושים
|
צילום: ספורט 5

מעצור בנשק: זהבי וגואנגז'ו הפסידו 2:0

שער של הישראלי נפסל מול צ'איצ'אנג. אוטסן הורחק (39)

מערכת אתר ערוץ הספורט | ספורט 5 | פורסם 16:12 13.08.17 

שנה גודל אות

זהבי. מוביל בבטחה את טבלת הכיבושים (צילום: ספורט 5)
זהבי. מוביל בבטחה את טבלת הכיבושים
|
צילום: ספורט 5
זהבי. השער ה-24 יחכה (צילום: ספורט 5)
זהבי. השער ה-24 יחכה
|
צילום: ספורט 5

לאחר ארבעה ניצחונות רצופים, ערן זהבי לא הצליח למנוע היום (ראשון) את ה-2:0 שספגה גואנגז'ו ר.פ במשחק החוץ מול גוויג'ואו צ'איצ'אנג, זאת במסגרת במחזור ה-22 בליגה הסינית. שערים של רובן קסטרו (23) ומין ג'ונלין (60) הכריעו את גורל ההתמודדות ופגעו בסיכויים של האורחת לסיים במקום השלישי.

זהבי, שפתח בהרכב הכחולים, ראה את חברו לקבוצה סולבי אוטסן מורחק כבר בדקה ה-39 ומשאיר את גואנגז'ו ב-10 שחקנים. הישראלי שכבש 9 שערים בארבעת משחקי הליגה האחרונים, הצליח להכניע את שוער המארחת בדקה ה-61, אבל ראה את השופט פוסל לו את השער בטענת נבדל גבולי ביותר.

למרות האכזבה, זהבי עדיין מוביל בבטחה את טבלת מלך השערים עם 23. לחלוץ יש 7 משחקים נוספים כדי לנסות לשבור את השיא העומד על 28 כיבושים לעונה. גואנגז'ו נותרה במקום החמישי בטבלה עם 36 נקודות. במחזור הבא, זהבי והחברים יפגשו את שאנדונג לוננג, שנמצאת לפניה בטבלה.

מהלך המשחק
שער! 0:1 לצ'איצ'אנג.
המארחת הייתה טובה הרבה יותר ועלתה ליתרון בצדק. יילביץ' מצא את קסטרו מחוץ לרחבה, הספרדי המשיך בנגיעה קסומה ומצא את החיבורים (23). אדום לגואנגז'ו! סולבי אוטסן ספג כרטיס צהוב שני והשאיר את האורחת ב-10 שחקנים כבר בדקה ה-39. מצב ראשון לזהבי! הישראלי התפנה על סף הרחבה ושלח כדור מצוין לפינה הרחוקה, אך החמיץ בסנטימטרים (41).

שער! 0:2 לצ'איצ'אנג. זהבי מתקרב להפסד. מין ג'ונלין קיבל את הכדור מחוץ ושיגר בעיטה חזקה שפגעה בקורה וחדרה לרשת (60). שער חוקי של זהבי נפסל! הישראלי קיבל מסירת עומק לרחבה והכניע את השוער, אבל השופט שרק לנבדל גבולי ביותר (61).

ספורט 5