(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר)|צילום: ספורט 5
גלזר היה צריך להשאר בסגל? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
גלזר היה צריך להשאר בסגל? (אלן שיבר)|צילום: ספורט 5

אחרי שמכבי תל אביב הודיעה אתמול (ראשון( כי חוץ מדן גלזר עוד שישה משחקני הקבוצה וכן 7 אנשי צוות נוספים נדבקו בקורונה, קיים חשש גדול במועדון שבבדיקה שנערכה הבוקר (שני), יתגלו שחקנים נוספים כחיוביים לנגיף, בדומה למה שקרה בבני סכנין והפועל חדרה.

מצב כזה יקשה מאוד על קיום המשחק נגד רד בול זלצבורג במוקדמות ליגת האלופות. גם במשרד הבריאות עוקבים מקרוב ובכל רגע נתון, כאשר אם יתגלו חולים מאומתים נוספים ייתכן ויוחלט גם כן לבטל את המשחק.

בעקבות המצב הבעייתי, עלו לא מעט שאלות בנוגע להאם מכבי ת''א יכולה הייתה לפעול אחרת. זאת מכיוון שברגע שתמיר גלזר, אחיו של דן, נדבק, סביר שהיה נכון להוציא את דן גלזר מהסגל להתמודדות נגד דינמו ברסט, למרות שהבדיקה שלו יצאה שלילית בהתחלה.

"יכול להיות שאם דן היה נכנס לבידוד מלא, לא היתה הידבקות גדולה בתוך הקבוצה", אמרו במועדון, אך מצד שני שחקנים בקבוצה ראו את הדברים אחרת, כשאמרו: "דן יצא שלילי. ההחלטה לא להוציא אותו מהמשחק היתה מוצדקת".

מה יעכה דוניס? (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
מה יעכה דוניס? (אלן שיבר)|צילום: ספורט 5
חלק מששת השחקנים שנדבקו, מרגישים גם תסמינים, כך שגם אם הבדיקה היום תהיה שלילית, לא יוכלו לשחק ביום שלישי.

האימון אתמול, שהתנהל ללא מגע מחשש להידבק, לא החל עד קבלת תוצאות הבדיקות ומהר מאוד הבינו בקבוצה שמתפתחת בעיה, עם התשובות החיוביות. יתר על כן, חלק מהשחקנים שהרגישו תסמינים קיבלו הוראה להישאר בבית ולא הגיעו כלל לאימון הערב.

חוץ מהחששות של הצהובים, גם ברד בול זלצבורג קיימת דאגה גדולה מהסיטואציה שנוצרה. כרגע האוסטרים, שכבר הביעו חשש להגיע עוד לפני ההתפחתיות האחרונות, אמורים לעלות לטיסה הבוקר לישראל, אך כאמור, בשלב זה, המפתח כרגע נמצא אצל משרד הבריאות.