(צילום: אודי ציטיאט) (צילום: ספורט 5)
(צילום: אודי ציטיאט)|צילום: ספורט 5
המשטרה עדיין בעקבותיו. קסום (מצד שמאל, צילום: יוסי שקל) (צילום: ספורט 5)
המשטרה עדיין בעקבותיו. קסום (מצד שמאל, צילום: יוסי שקל)|צילום: ספורט 5

תקרית בעייתית נוספת בכדורגל הישראלי: ע"פ דיווח באתר "פוסטה", שני כדורגלני בני סכנין לשעבר, עוביידה חטאב ואחמד קסום, חשודים במעורבות באירוע ירי בכפר עאבלין. חטאב, שרק השנה סיים לרצות את עונשו בשל תאונת "פגע וברח", שמר על זכות השתיקה בחקירה והורחק מהכפר עאבלין; המשטרה עדיין מחפשת אחר קסום.

חטאב חשוד כי בלילה שבין ה-29 ל-30 בספטמבר, יצר קשר עם גורמים אחרים וביצע ירי מנשק חם על בית וכלי רכב בכפר עאבלין. זאת, בעקבות סכסוך עם בני משפחתו של קסום. המשטרה מייחסת לו עבירות של חבלה במזיד ברכב, היזק לרכוש במזיד, היורה מנשק חם שלא כדין וקשירת קשר לעשות עוון.

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של חטאב בשישה ימים נוספים. סנגורו, עו"ד תומר נווה, טען: "החשוד חבר של קסום, אין לו שום סכסוך עם אף אחד ממשפחתו. הוא לא קשור לשום סכסוך, בית המשפט קיבל את עמדתנו והורה על שחרורו". עו"ד נווה גם הציע במהלך הדיון לשחרר אותו בשל הקורונה: "אין שום סיבה שהוא יישאר במעצר, במיוחד בתקופת הקורונה שנדבקים בה חדשות לבקרים עצורים וסוהרים".

כזכור, חטאב כבר ריצה עונש של 15 חודשי מאסר, עקב מעורבותו בתאונת פגע וברח. קסום, החשוד השני, שיחק בעברו שנים ארוכות במדי בני סכנין, וחתם לאחרונה בשורות מכבי טמרה מליגה א'.

לידיעה המלאה באתר "פוסטה"