ספורט
sportFive774424 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

בדרך הביתה: קריאף על סף סיכום בבית"ר

לאקס הובהר כי יתמודד על עמדת הבלם עקב העומס בקישור

מוטי פשכצקי | ספורט 5 | פורסם 23:20 14.01.18 

שנה גודל אות

sportFive774424 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

אופיר קריאף על סף סיכום בבית"ר ירושלים. הקשר ייפגש מחר (שני) עם הנהלת המועדון וצפוי לסכם את תנאיו ולחזור לקבוצת נעוריו. קריאף היה הקפטן לשעבר בבירה ושוחרר מק"ש לאחר שלא קיבל דקות. סוכנו גלעד קצב ישב עם אלי אוחנה. הובהר לו שהוא מגיע להתמודד על תפקיד הבלם בגלל העומס בקישור. קריאף סגר את תנאי העזיבה שלו בק"ש. הוא יקבל רבע מיליון שקלים במזומן תמורת עזיבה מידית, ובדרך ויתר על החוזה שלו בקבוצה לעונה הבאה.

בינתיים, בית"ר ירושלים עלתה אתמול (שבת) זמנית למקום הראשון אחרי תיקו 1:1 מול הפועל קריית שמונה, אבל במועדון הודו שלולא הטעות של השופט שהובילה לשער של קלאודמיר פריירה, הם היו חוזרים הביתה ללא נקודות. הברזילאי שכבש את שערו השביעי העונה מעמדת הקשר האחורי, והשתווה למלך השערים של הקבוצה, איתי שכטר ייפגש עם ההנהלה במטרה לחתום על חוזה חדש שמסתיים בקיץ.

הקהל שמילא אתמול את האצטדיון בק"ש הביע דאגה שעד עכשיו שחקנים בכירים בינהם פריירה, שכטר ובוריס קליימן לא חתמו על חוזה חדש: "בסוף הם יברחו לנו כמו דן איינבינדר ועומר אצילי".

מצלמות הטלוויזיה קלטו לפני החילוף האחרון בו נכנס דוד קלטינס במקומו של יוסי בניון את אלי טביב מעביר הוראות באמצעות הטלפון למנהל הקבוצה אלי מנצור שהעביר את המסר למאמן השוערים עמי גניש כנראה בנוגע לחילוף. ההתאחדות לקחה את הצילומים, כשהבעלים צפוי להיות מוזמן לבירור, בעוד במחלקה המשפטית בודקים אפשרויות. "פשוט מביך מה שקורה בבית"ר. מועברים הוראות דרך הטלפון", אמרו שחקנים שנכחו על הספסל.

"זה היה משחק לא טוב שלנו", הכריזו במועדון. ביקורת הושמעה כנגד בני בן זקן, שבחר לפתוח עם דייויד בויסן, שמתאמן עם הקבוצה רק שבועיים ונראה חלוד גם באימונים. "אם זאת לא הוראה מלמעלה אז מדובר בטעות גדולה. בטח כשאנתוני וראן נמצא בכושר אדיר", אמר אחד השחקנים. בחצי השני בן זקן כבר הבין את הטעות, הוציא את עופר ורטה, הסיט את אנטואן קונטה לעמדת המגן הימני והכניס את ז'אורז'יניו למשחק.

בניון זועם. עד סוף השבוע יחליט על עתידו (יוסי שקל) (צילום: ספורט 5)
בניון זועם. עד סוף השבוע יחליט על עתידו (יוסי שקל)
|
צילום: ספורט 5

בנוסף, תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, יחליט היום אם להעמיד לדין את קונטה על סמך צילומי הטלויזיה, אחרי שהיכה ללא כדור את נייג'ל האסלביינק. הבעיה של עו"ד רשף היא שהשופט אמנם לא ראה את האירוע, אבל הקוון יחיאל חלובה ראה ופירש אותו ככרטיס צהוב. לכן נראה כי התובע לא יוכל להעמיד את המגן לדין.

אלי טביב אמור לצאת היום לתקופה למיאמי לעסקיו האישיים ואם אלי אוחנה ימצא בלם זר על חשבונו של אריק סאבו שקיבל הודעה לחפש קבוצה, הבעלים ייתן אור ירוק מבחינה כלכלית.

יוסי בניון שוב התחמם אתמול דקות ארוכות ולא נכנס. המאמן העדיף את דוד קלטינס על חשבונו כחילוף שלישי דבר שהוביל לבוז מצד הקהל. הקשר הוותיק נראה כעוס על הספסל ועד סוף השבוע יחליט על עתידו. שחקנים במועדון אמרו: "ממש משפילים אותו". ברגע שבניון הפסיק להתחמם וירד לספסל כל הקהל צעק למאמן להתפטר אבל הוא כמובן אינו מתכוון להרים ידיים וזוכה לגיבוי מלא מצד המערכת.

ספורט 5