ספורט
sportFive774160 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

"עצוב מאוד. מרגיש שלקחתי לנתניה 2 נק'"

לוי לקח אחריות. בנתניה קבעו: הוא ימשיך לבעוט את הפנדלים

מוטי פשכצקי | ספורט 5 | פורסם 06:59 14.01.18 

שנה גודל אות

sportFive774160 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

תחושות מעורבות במכבי נתניה אחרי התיקו אמש (שבת) 2:2 מול מ.ס אשדוד. מצד אחד, בעזרת השופטים נתניה ניצלה מפנדל, שיחקה מול עשרה שחקנים, כבשה שער בנבדל ולא נשרק נגדה פנדל ברור. מצד שני, אחד מבועטי הפנדלים הטובים בארץ, ערן לוי, החמיץ פעמיים מהנקודה הלבנה והפער מהמקום השביעי שמוביל לפלייאןף התחתון גדל ל-6 נקודות.

אחרי ההפסד למכבי ת"א במחזור שעבר ולאור העובדה ששחקני הרכב כמו אביב אברהם, ברנקו ורגוץ', קובי מור ועלי מוחמד לא יכלו לשחק אתמול, בנתניה קיוו ששחקנים אחרים שקיבלו צ'אנס יעמדו במשימה אבל להוציא את דידייה קוגבנייה שכבש צמד, יתר המחליפים היו די אנמים. 

הקפטן, ערן לוי, לקח בצורה קשה את ההפסד. דקות ארוכות הוא ישב על הספסל אחרי שריקת הסיום והתקשה לרדת לחדר ההלבשה. בצוות המקצועי מיהרו להודיע הבוקר שלוי ימשיך לבעוט כדורי עונשין מ-11 מטרים למרות ההחמצה. בנתניה לא אהבו את הבקשה של דיא סבע לבעוט את הפנדל הראשון וטענו כי דבר כזה רק גורם לבועט להתבלבל.

"רק ערן ימשיך לבעוט פנדלים. אף אחד אחר לא יבעט ושאף אחד גם לא יבקש כשהוא על המגרש", אמרו בצוות המקצועי. בחדר ההלבשה לוי לקח על עצמו את ההפסד וכשיצא מהאצטדיון עשרות אוהדים חיבקו וחיזקו אותו.

"האמת שזה עצוב מבחינתי האישית, אבל יותר עצוב מבחינת הקבוצה. בעיני אני זה שגנבתי לנתניה שתי נקודות", לוי לקח אחריות בסיום,  "זה עצוב, אבל אמשיך הלאה. אני לא פוחד ולא פחדתי אף פעם מכדורגל, בטח לא מפנדל. זה דבר שקורה, בד"כ זה משהו שאני עושה אותו על הצד הכי טוב שיש".

מעבר לסיפור לוי והנקודה בה זכו, השיחה בחדר ההלבשה היתה סביב קריאות הבוז של הקהל והלחץ ששידרו האוהדים אחרי ספיגת השערים. "יש פה אנשים שהתבלבלו. רק העונה חזרנו לליגת העל וצעקות כאלו בוודאי שלא עוזרות לשחקנים שלרובם אין ניסיון. במקום לעודד צועקים לנו בוז", שחקנים בקבוצה ביקרו.

"האמת שבמשחקים אחרונים לא כזה הולך לנו. אי אפשר לברוח מזה כי זה דבר שהוא בולט כי התוצאות לא מגיעות - תיקו וניצחון מול חדרה שעשינו גם במשחק לא טוב", ערן לוי הודה, "אנחנו צריכים כמה שיותר מהר להתעורר. אני מאמין שנרים את עצמנו ונגיע לעצמנו כי זה הזמן להתרומם".

בן צעירי שוב לא פתח, כשסלובדן דראפיץ' ושי ברדה העדיפו את חגי גולדנברג כמגן שמאלי. צעירי יבקש הבהרות לגבי מעמדו אחרי שהבין כי בקבוצה מחפשים מגן שמאלי נוסף לקובי מור כששמותיהם של אורי מגבו וחן דילמוני עלו. פ"ת כבר הודיעה שמגבו לא ישוחרר, בעוד שלגבי דילמוני לא נמסרה עוד תשובה סופית.

ניקולאס אולסק יחמיץ את משחק הגביע מול אשדוד אחרי שספג אתמול את הכרטיס הצהוב החמישי אמש. טים הויבך הוחלף לקראת הסיום כדי לא לספוג גם הוא כרטיס צהוב, שהיה גורם לו להיעדר מהמשחק. במועדון טוענים כי לא חושבים על הגביע וכי המשחק מול מכבי פ"ת במחזור הקרוב בליגה הוא משחק העונה האמיתי. "6 נקודות מפרידות בינינו. ניצחון וכמעט נבטיח את הפלייאוף העליון", אמרו במועדון.

ספורט 5