ספורט
sportFive694242 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

"דמארי, ורמוט ועטר זה לא מספיק, צריך שדרוג רציני"

במכבי חיפה התאכזבו מה-4:0 להפועל ב"ש: "מראה כמה אנחנו רחוקים מהצמרת", וקראו למהפכה בקיץ: "צריך 5 שחקנים שישדרגו". ביקורת על השיטה: "פגעה יותר מהפצועים"

תומר לוי | ספורט 5 | פורסם 10:00 20.03.17 

שנה גודל אות

sportFive694242 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

אכזבה גדולה במכבי חיפה מאיך שהקבוצה נראתה אתמול (ראשון) בתבוסה 4:0 להפועל ב"ש. "נכון שהופענו בהרכב חסר, אבל מהדקה הראשונה זה נראה שהם עם שחקן אחד יותר. ההרכב אמנם הגביל אותנו, אבל גם השיטה הפעם לא התאימה ופגעה בנו יותר", שחקנים בקבוצה אמרו.

"התוצאה הזו יותר מהכל מראה את הפערים שלנו מהמוליכות. התוצאה מראה שהבנייה השנה לא היתה נכונה ורוב השחקנים שהגיעו לא עושים הבדל. נכון שדמארי ועטר היו מוסיפים, אבל הם יחד עם ורמוט זה פשוט לא מספיק. לא צריך להפיל על שחקנים צעירים את התיק, אבל הקבוצה צריכה 5-6 שחקנים שישדרגו אותה, לא פחות מזה, אם אנחנו רוצים להגיע למעלה".

המסר הזה עובר גם להנהלה וליעקב שחר. הקבוצה אמנם מחפשת קשר אחורי זר, אבל על הפרק גם מגן ימני שיגיע ויסיט את גארי קגלמאכר לעמדת הבלם. אליסון דוס סנטוס ממכבי פ"ת עשוי להיות הבלם השני, כשכמובן דקל קינן גם אמור להמשיך. הולמאר איולפסון, שסיפק עוד משחק חלש אתמול, יעזוב אם יימצא פיתרון להתרת החוזה שלו, שמסתיים בעוד ארבע שנים. כרגע אין החלטה סופית לגביו, אבל ברור שאם לא יהיה שיפור דרסטי תהיה בעיה. בחיפה כמובן מתכוונים להילחם בכל הכוח על שחקנים בכירים ומבוקשים, בין היתר עומר אצילי ודן איינבינדר.

דמארי. יחזור לאימונים בפגרה (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
דמארי. יחזור לאימונים בפגרה (אלן שיבר)
|
צילום: ספורט 5

למצבת הפצועים נוספו אתמול שני שחקנים. נטע לביא, שסובל מכאבים בשריר התאומים, וסאן מנחם, ששוחרר מבית החולים ויזדקק לפחות לשבוע מנוחה אחרי הטראומה שעבר. השחקנים סיפרו: "זה היה מפחיד ומצמרר בהתחלה, הבנו שקורה משהו חריג ופחדנו שהוא לא יתעורר. ברוך השם שהכל נגמר בשלום". חדר ההלבשה היה שקט אחרי המשחק. גיא לוזון נכנס ואמר לשחקנים: "תרימו את הראש, ממשיכים הלאה". בפגרה אמורים לחזור לאימונים אלירן עטר, עומר דמארי, אניס אלושי ופיטים אזמי. קמיל ואצק ואיסמעיל ריאן יחזרו מהשעיה בגין צהובים.

בנושא אחר, כפי שפרסמנו אתמול, למרות שאוהד לויטה קרוב לסיכום לשנתיים, ייתכן והוא לא יישאר ובמקרה כזה אריק ינקו עשוי להחליפו. מעל הכל ממתינים שחיפה תודיע על סיום דרכו של טור כריסטיאן קרלסן, ששינויו הרבים בינואר לא עובדים בשורה התחתונה, ויש צורך במהפך נוסף בקיץ, אותו כבר יעשה מנהל ספורטיבי אחר.

ספורט 5