תקופת הקורונה עשתה רק טוב לקשר של יערה דרור עם ילדיה. היא מצאה את עצמה מבלה איתם שעות ארוכות בבית, ממציאה משחקים, מבשלת הרבה ובקיצור - אימא במשרה מלאה. אלא שדווקא אז, הכול השתנה בבת אחת.

"כשהתחלנו לחזור לשגרה חליתי בקורונה ונאלצתי להיות כמעט חודש בלי הילדים", מספרת דרור, מנהלת קהילת הפייסבוק הגדולה בישראל "אמהות מבשלות ביחד", מגישת תכנית הבישול בעלת השם הזהה בערוץ 24 ואם לשלושה. "הפרידה מהם והבידוד בבית היו לי מאוד קשים. התגעגעתי לרעש ולהתרוצצויות בבית והבנתי כמה החיים שלי איתם מלאים באנרגיות ושמחה, עם כל הקושי. השתדלתי כל יום לעשות איתם שיחת זום, לראות אותם, לשמוע חוויות ולהיות נוכחת".

דרור החלימה מאז כמובן, בדיוק בזמן לצילומי העונה החדשה של התכנית, שבה מדי פרק היא מגיעה לביתה של אחת האמהות החברות בקבוצה ומבשלת יחד איתה ממתכוניה. היא עצמה, תתפלאו לשמוע, ממש לא מחשיבה את עצמה כבשלנית, אבל לדבריה המצב השתנה בעקבות התכנית. 

"כישורי הבישול שלי השתפרו מאוד!", היא מספרת בהתלהבות. "אין ספק שאני מתמקצעת מפרק לפרק. ניסיתי בבית מגוון מתכונים מהתכנית, במיוחד בתקופת הקורונה כשהייתי חייבת להיכנס למטבח. זה מדהים בעיניי שהילדים שלי, שצופים יחד איתי בפרקים, מבקשים ממני להכין להם מתכונים שראו בתכנית".

מיטל טרבלסי ויערה דרור (צילום: מתוך אמהות מבשלות ביחד, ערוץ 24 החדש)
צילום: מתוך אמהות מבשלות ביחד, ערוץ 24 החדש


"זו זכות שהקמתי קהילה כה עוצמתית של נשים"

ועדיין, במהלך הצילומים היו גם רגעים משעשעים, כמו בפרק הראשון של העונה, שבו נתבקשה לשבור ביצים לצורך הכנת שקשוקה ירוקה. "שברתי שבע ביצים כמו שצריך, אבל אחת מהן התפרקה", היא נזכרת בחיוך. "מהבושה, הטבעתי אותה בתוך השקשוקה, כדי שתצטלם טוב".

את קבוצת הפייסבוק "אמהות מבשלות יחד" הקימה דרור כי חיפשה מתכונים קלים ופשוטים להכין לבנה. כיום, כשהקבוצה מונה כבר למעלה מ-620 אלף אמהות, היא מביטה בסיפוק על הקהילה שיצרה ושמחה לפגוש מקרוב את האמהות במהלך צילומי התכנית. "אני תמיד נרגשת לפגוש אמהות מהקהילה, לשמוע את סיפורן האישי ולחלוק איתן רגעים מרגשים", אומרת דרור. "אני מרגישה שזו ממש זכות שהקמתי קהילה כל כך עוצמתית של נשים מדהימות מכל רחבי הארץ".

העונה החדשה של התכנית "אמהות מבשלות ביחד" משודרת מדי יום שישי ב-15:00 בערוץ 24 החדש