נשים
מילה ג׳ובוביץ׳ ורתם איזק (צילום: instagram)
צילום: instagram

היי מילה, זרקי מילה על הרכב החדש שלנו

המטרה: להוציא את טויוטה מקטגוריית יצרנית רכבי המשפחה לנישת ענקית רכבי הסטייל. הפתרון: מילה ג׳ובוביץ׳ באוברול אדום. על אבא של רתם איזק זה עבד

רתם איזק | mako | פורסם 07:52 16.03.17 

שנה גודל אות

אסור לעמוד ליד מילה ג׳ובוביץ׳. צו די פשוט ליישום, שכן סבירות גבוהה שהכוכבת לא תבחר לרכוש את הצללית החדשה של ג׳ייד בקניון אבן יהודה. אך לי לא היה מזל, וגם לא ברירה. העבודה חייבה אותי מבלי לשלם תוספת סיכון, והתוצאה היא שמאז נעמדתי בעל כורחי ליד פיית האדם הזו, אני מרגישה כמו קובה עם רגליים.

ג׳ובוביץ׳ (״האלמנט החמישי״, סדרת סרטי ״האויב שבפנים״) הגיחה מאחורי בהפתעה באירוע מושקע עד טירוף בלונדון של חברת טויוטה, ששכרה את שירותיה (היקרים מאוד, אני מניחה) כדי לשווק את טויוטה C-HR, הקרוסאובר ההיברידי והמעוצב שאמור לשכנע אתכם שטויוטה היא כבר מזמן לא המכונית של אבא שלנו, אלא גם יצרנית הרכב המועדפת על האחות המגניבה וההיפסטרית שלנו. את התיעוד של המאורע המרגש שלחתי בוואצאפ המשפחתי והיחיד שהגיב היה אבא שלי, עם צמד המילים: ״מילה, יקירתי״. סימן מובהק לכך שטויוטה עדיין זוכרת את הדרך לליבם של גברים בני 50 פלוס.

נכון, מדובר ברכב מהמם. ואני יודעת שבזה שאני מסכמת אותו במילה אחת - ״מהמם״ - ולא נגיד מרחיבה על כך שהוא מאובזר במערכת אקטיבית ותיקון סטייה מנתיב, מערכת בלימה אוטומטית, מנוע בנזין 1.2 ליטר טורבו בעל הספק של 116 כוח סוס וצריכת דלק משולבת של 16.9 ק״מ לליטר - אני יוצאת אישה. מצד שני - תנו לי להכניס רגע יד למכנסיים - שיט, אני אישה.

ואני אישה שיודעת שגם אם משווקים לה רכב מהמם דרך ערב מושלם שנושאו ״זרימה״ (״כי הרכב נראה בתנועה גם כשהוא עומד״), היא לא זורמת. הרי היו לי מספיק ערבים שנושאם ״זרימה״ בשנות העשרים, והם היו כמעט חינמיים. בשביל הזרימה המעוצבת של טויוטה, לעומת זאת, תיאלצו להיפרד מ-143,900 שקלים, בלי שמבטיחים לכן חנייה בתל אביב.

אבל עזבו, למה להיות שליליות, שהרי הג׳יפון העירוני החדש הזה סידר לי ראיון עם ג׳ובוביץ׳. כלומר לא רק לי, אלא לעוד 100 עיתונאים שנדחסו יחד בשביל לקבל תשובות שיגנבו על ידי קולגות מהעולם, אבל היי, באינסטגרם זה נראה כאילו היא היתה שלי בלבד. וזה מה שקובע.

מילה ג׳ובוביץ׳ באירוע של טויוטה C-HR (צילום: getty images ,getty images)
אני ועוד מאה עיתונאים
|
צילום: getty images

״אני נהגת מאוד רגועה״, מספרת מילה ולא מפתיעה קהל שלם של אנשים שיודעים שכוכבות הוליוודיות לא מספרות על נהגת המשאית שיוצאת מהן כשהן יושבות מאחורי ההגה, כולל הקללות הגזעניות: ״יש לי את המוזיקה שלי, ואני לוקחת את הזמן. כל אמא יודעת שעל כל ילד שיש לך את צריכה להוסיף שעה של היערכות מוקדמת, ולי יש שתי בנות אז אני תמיד לוקחת שעתיים ספייר, כך שאני לא בלחץ״. רשמתי, וקשרתי חצוצרות.

כהשראה ללא מעט נשים, מי ההשראה שלך?

״אחד הרגעים ששינו לי את החיים כילדה היתה צפייה בסיגורני וויבר ב״הנוסע השמיני״. כשראיתי את הסרט בפעם הראשונה הייתי בהלם שאישה יכולה לעשות משהו כזה. זה היה מעורר השראה. בשנים האלה הייתי הולכת עם אבא שלי לצפות בהופעות קונג פו בתיאטרון, אבל בעיקר גברים גילמו את התפקידים האלה. לראות אישה נכנסת לדמות הגיבור ומשחקת דמות חזקה שבדרך כלל משוחקת על ידי גברים, זה העיף לי את הראש. פתאום הבנתי שיש הזדמנויות בחוץ, גם בשבילי״.

ומה היה התפקיד שהכי השפיע לך על הקריירה?

״ללא ספק האלמנט החמישי. זה שינה את המשחק עבורי בכל כך הרבה רמות. אני חושבת שזה באמת חיבר אותי לעצמי כשחקנית, כחובבת אמנויות לחימה, כחובבת אקשן וכשחקנית שאוהבת לשחק בסרטי פעולה ודרך זה להשפיע על נשים ולעורר בהן השראה. הסרט הזה, לצד סרטי ׳האויב שבפנים׳ שהם חלק בלתי נפרד מחיי, הם סרטים אירופאיים וזה לא מפתיע״.

מילה ג׳ובוביץ׳ באירוע של טויוטה C-HR (צילום: getty images ,getty images)
פיית נהיגה
|
צילום: getty images

למה לא מפתיע?

״כי באירופה לגברים ולנשים יש הרבה יותר פתיחות לנשים חזקות, וזה מדהים בעיני״.

ובואי גלי לנו את האמת: את עובדת על הגוף שלך בשביל להתכונן לסרטים?

״ברור! את לא יכולה לגלם את אליס בסדרת ׳האויב שבפנים׳ או את וונדר וומן בלי להתאמן כמו משוגעת. הייתי במכון ללא הפסקה, ועל תפריט מאוד משעמם שכלל בעיקר אכילה ׳נקייה׳. לצערי אין קסמים שמאפשרים לך להיות טובה במשהו ללא עבודה קשה״. 

הכותבת היתה אורחת של טויוטה בלונדון