נשים
שאנה גריס (צילום: צילום מתוך Facebook ,facebook)
צילום: צילום מתוך Facebook

"היא צריכה לשלם על מה שהיא עשתה לי"

צעירה בריטית שנאלצה להתמודד עם הטרדות חוזרות ונשנות מצד בן זוגה לשעבר, הואשמה במתן תלונת שווא ובזבוז משאבי המשטרה. גם כשגופתה נמצאה בדירתה עם סימני דקירה, האקס עדיין מכחיש ובית המשפט לא מצליח להכריע

מערכת mako נשים | mako | פורסם 12:18 20.03.17 

שנה גודל אות

גופת צעירה בריטית בת 19 נמצאה עם חתכים עמוקים באזור הגרון בדירתה, בתום תקופה ממושכת במהלכה התלוננה על הטרדות חוזרות מצד החבר הקודם שלה, מייקל ליין בן ה-27 שעומד כעת למשפט באשמת רצח. הוא מצדו, מכחיש את המעשה.

כבר באוגוסט האחרון, התלוננה הקורבן, שאנה גריס, על ניסיון הצתה של הדירה שלה על ידו והתנהגות אובססיבית מצדו. חודש מאוחר יותר, דיווחה גריס למשטרה פעם נוספת על ניסיון תקיפה נוסף מצדו, אך ליין הכחיש את הטענות והציג לשוטרים התכתבות שמציגה לכאורה מערכת יחסים תקינה ביניהם. לבסוף, הואשמה גריס במתן דיווח כוזב ובזבוז משאבי המשטרה.

גם החבר הנוכחי של גריס התמודד עם ההטרדות הבלתי פוסקות והמעקבים של ליין, שנתפס מתחבא בביתו של בן זוגה, הותיר זר פרחים ופתק על חלון הרכב שלו בו נכתב: "שאנה תבגוד בך תמיד". בנוסף, בחודש יולי האחרון גנב ליין את צרור המפתחות של גריס כדי לפרוץ לביתה ולצפות בה כשהיא ישנה. אך גם הפעם, המשטרה הסתפקה באזהרה. 

מייקל ליין (צילום: צילום מסך מתוך youtube ,צילום מסך youtube)
הרוצח, מייקל ליין
|
צילום: צילום מסך מתוך youtube

במהלך החקירה, התברר שליין השמיע באוזני חבריו שגריס צריכה לשלם על מה שהיא עשתה לו, לאחר שהתברר שהיא מנהלת מערכת יחסים חדשה. בבית המשפט, התגלה שהוא גם הציב מעקב על רכבה הפרטי והטריד אותה עם בקשות לתשלום על ארוחות הערב עליהן שילם והמתנות שרכש עבורה.

"ראיתי אותה, היא שכבה על המיטה שלה ולא זזה. ראיתי דם על המיטה ועל הרצפה וחשבתי שהיא מתה", שחזר ליין בבית המשפט. "לא ידעתי מה לעשות". לטענתו, הוא נבהל וברח מהמקום בלי לקרוא לשירותי ההצלה, לבדוק אם היא בחיים או לדווח למשפחה של גריס.

בינתיים המשפט עדיין מתנהל כאשר חבריו של ליין מגנים עליו ומציינים שההתנהגות הכפייתית שלו היא לא יותר מניסיון להבין למה בחרה גריס לסיים את הקשר בניהם. גם הימצאות הבגדים של ליין, מגואלים בדם בסמוך לזירת הרצח לא מונעים ממנו להכחיש את המיוחס לו.