נשים
סטיבי אלגר (צילום: instagram ,instagram)
צילום: instagram

"כל אחת מרגישה לא בנוח מפעם לפעם"

דוגמנית אוסטרלית צעירה שקיבלה בגדי ים בחינם בתמונה לפרסום בחשבון האינסטגרם שלה, עברה סלאט שיימינג ברשת החברתית לאחר שסירבה לאפשר למותג לעשות שימוש פרטי בתמונות שלה. מנהלת המותג: "היא מנסה לפגוע בנו"

מערכת mako נשים | mako | פורסם 15:30 12.03.17 

שנה גודל אות

הדוגמנית האוסטרלית בת ה-19, סטיבי אלגר, מקבלת לעתים קרובות בגדי ים בחינם ממותגים מקומיים בתמורה לפרסום בחשבון האינסטגרם שלה. כך גם סוכם עם מותג בגדי הים המקומי "אקווה דיווה", שביקש לעשות שימוש בתמונות של אלגר לבושה בבגדי הים שלהם, לטובת קמפיין פרסומי.

אלגר בתגובה, ביקשה שהתמונה המבוקשת לא תיכנס לקמפיין בטענה שהיא מרגישה לא בנוח איתה ולא אוהבת את המראה שלה בה. לא משנה כמה הוסבר לה שהיא נראית מעולה, כולל ניסיונות השכנוע של מנהלת המותג, אליסון אפלבי, הדוגמנית הצעירה דרשה שהתמונה שלה לא תיקח חלק בקמפיין.

אפלבי שנפגעה מסירובה שלה הדוגמנית, החליטה לנקום בה בסלאט שיימינג פוגעני במיוחד על גבי הרשת החברתית: "את כל כך מאכזבת, אני בחרתי בך כי את נראית ילדה נחמדה. את כל כך חצופה ולא בוגרת", כתבה והוסיפה: "זה מעניין שאת לא מוטרדת מתמונה בה את מופיעה עם רגליים מפושקות. את כל כך מזויפת".

הביוש וההאשמות הקשות כלפי אלגר הותירו אותה המומה: "זו הייתה התגובה האכזרית והמעליבה ביותר שאי פעם קיבלתי. לכל נערה מותר להרגיש פחות בנוח עם עצמה מפעם לפעם". בעקבות החלטה של בן הזוג שלה לפרסם את ההתכתבות, התעוררה סערה סביב ביוש הגוף שנעשה לאלגר.

בראיון לדיילי מייל, החליטה מנהלת המותג אליסון אפלבי להביע התנצלות: "ההתנהגות שלי עשתה לי בחילה. התנצלתי פעמיים בפני סטיבי אבל היא החליטה לא לקבל את זה. מה שעשיתי היה טעות, הייתי נוראית אליה וזו לא מי שאני". לדבריה,  מאז המקרה היא מקבלת הודעות נאצה ואיומים מאנשים זרים בעקבות הסיפור ומציינת שלא הוצגה התמונה המלאה.


 "על פי החוזה, סטיבי התחייבה מול החברה לקבל בגדי ים ולהעלות בתמורה תמונות שלה לבושה בהן אל חשבון האינסטגרם שלה כיוון שהוא פופולארית במיוחד. היא ידעה שייתכן וייעשה שימוש בתמונות שלה ליחסי ציבור וההתעלמות שלה מאיתנו הייתה ניסיון להשתחרר מהחוזה". בסופו של דבר, לאחר שאלגר הואשמה בניסיון לפגוע בשמו הטוב של המותג, הופסקה מערכת היחסים המקצועית בין השתיים.