חדשות
בולט נפצע (צילום: רויטרס)
בולט נפצע
|
צילום: רויטרס

סיום עצוב לקריירה: בולט נפצע

אחרי האכזבה בגמר ה-100 מטר, יוסיין בולט עלה להתחרות בפעם האחרונה בריצת השליחים 4X100 עם נבחרת ג'מייקה, אך לא סיים את הריצה בעקבות פציעה ברגלו. את הזהב קטפה נבחרת האצנים מבריטניה עם 37.47 שניות. ארה"ב רק עם מדליית הכסף ויפן עם הארד. זהו ההפסד הראשון של ג׳מייקה במירוץ השליחים מזה 10 שנים

בן מיטלמן | חדשות 2 | פורסם 23:45 12.08.17 | עודכן 01:35 13.08.17

שנה גודל אות

בולט נפצע (צילום: רויטרס)
בולט נפצע
|
צילום: רויטרס

מירוץ הפרישה של האצן האגדי הסתיים בצורה עצובה: הג'מייקני יוסיין בולט נפצע הלילה (שבת) במהלך מירוץ השליחים 4X100 ולא הצליח לסיים את ריצתו עבור נבחרת ג'מייקה והאחרונה שלו על המסלול. בריטניה, הנבחרת המארחת, הדהימה כשזכתה במדלית הזהב בזמן של 37.47 שניות, ארה״ב לא ניצלה את הפציעה של הג׳מייקני ולקחה רק כסף, יפן זכתה בארד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בולט, שיאן העולם, קיבל את המקל כהרגלו אחרון, רביעי מבין רביעיית הרצים. הוא החל את הריצה ונראה שנמצא בעמדה טובה לזכות בזהב, אלא לשאחר כמה שניות הוא נעצר באופן פתאומי כשהוא צועק ומתפתל מכאבים בשל מה שנראה כמו פציעה ברגלו. זהו ההפסד הראשון של ג׳מייקה במירוץ השליחים מזה 10 שנים, והאחריות נופלת דווקא על בולט.

פעם אחרונה על המסלול, בולט (צילום: רויטרס)
פעם אחרונה על המסלול, בולט
|
צילום: רויטרס

נבחרת ג'מייקה זכתה במדליית זהב עד כה בכל האולימפיאדות ואליפויות העולם במירוץ השליחים בעידן בולט (זהב אחד, מאולימפיאדת בייג׳ין 2008, נלקח מהם אחרי שאחד מהרביעייה נכשל בבדיקת סמים שנים לאחר המירוץ).

אבל, הערב ג׳מייקה לא הגיעה לתחרות כפייבוריטית מול נבחרת ארה"ב. זאת, לאור האכזבה הגדולה של בולט, כמו גם של חברו יוהאן בלייק בגמר ה-100 מטרים לפני שבוע. בולט הסתפק לראשונה במדליית הארד ובלייק סיים רביעי, בעוד ארה"ב חגגה את מקומות 1-2 - זהב לג׳אסטין גאטלין וכסף לכריסטופר קולמן הצעיר.

רגע הפציעה, אליפות העולם בלונדון (צילום: רויטרס)
רגע הפציעה, אליפות העולם בלונדון
|
צילום: רויטרס
ניצחון ביתי, הנבחרת הבריטית (צילום: רויטרס)
ניצחון ביתי, הנבחרת הבריטית
|
צילום: רויטרס

בולט נפרד הערב מהקהל באצטדיון האולימפי בלונדון, שם חווה כבר רגעים מתוקים בקריירה - באולימפיאדה ב-2012 הוא זכה שם ב-3 מדליות זהב וניפץ שיאים אולימפיים בריצת 100 מטר ובמירוץ השליחים.

בכך מגיעה לקיצה קריירה ייחודית וחד-פעמית של פנומן שיצא מגבולות האתלטיקה והפך לתופעה ולאחד הספורטאים הגדולים אי-פעם בכל ענף ספורט שהוא. בולט פורש רגע לפני יום הולדתו ה-31, כשבארונו 8 מדליות זהב אולימפיות (שלישי בהיסטוריה של האתלטיקה) ו-3 שיאי עולם - שמי יודע אם ומתי יישברו: ב-100 מטרים (9.59 שניות), ב-200 מטרים (19.19 שניות) ובמירוץ השליחים 100 מטרים כפול ארבע עם נבחרת ג׳מייקה (36.84 שנית).

האצן הגדול בהיסטוריה, בולט (צילום: רויטרס)
האצן הגדול בהיסטוריה, בולט
|
צילום: רויטרס

הקהל בלונדון נפרד היום מעוד אתלט היסטורי, מו פארה הבריטי, ששלט בשנים האחרונות בריצות ה-5000 וה-10,000 מטרים. הערב, בריצת הפרידה שלו מהמסלול, סיים שני ב-5000 וחגג שלא כהרגלו רק עם מדלית הכסף.