חדשות

תיעוד מהפיגוע בי-ם: המחבלת מנסה לדקור

בסרטון דרמטי ממצלמות אבטחה נראית המחבלת שביצעה הבוקר את פיגוע הדקירה ליד שער שכם מנסה לתקוף בסכין גבר חרדי שמצליח להימלט. לאחר מכן היא המשיכה לקורבן הבא בו הצליחה לפגוע ולפצוע אותו קל לפני שנוטרלה. כוחות הביטחון פשטו על ביתה

משה נוסבאום | חדשות 2 | פורסם 19:59 12.08.17 

שנה גודל אות

שעות ספורות אחרי הפיגוע הבוקר (שבת) בירושלים, בו נפצע קל אזרח ישראלי שנדקר על ידי פלסטינית חמושה בסכין, מתפרסם תיעוד של האירוע בו נראית המחבלת מנסה לדקור גבר חרדי שמצליח לצאת ללא פגע. לאחר מכן היא המשיכה לקורבן הבא אותו הצליחה לדקור בידו - לפני שהשתלטו עליה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בסרטון ניתן לראות את המחבלת, תושבת צור באהר בת 29 ואם לחמישה, צועדת ברחוב, כשלפתע היא שולפת סכין ומנסה לדקור גבר חרדי שעובר מולה. האיש מצליח להימלט מבלי להיפגע והמחבלת עוברת לתקוף קורבן אחר, אזרח שעובד ברכבת הקלה שלבש חולצה עם כיתוב בעברית.

מהחקירה עולה כי סמוך לשעה 11:40 הגיעה המחבלת לאזור שער שכם. כשהלכה ברחוב סולטן סולימאן לכיון רחוב הנביאים היא הבחינה באדם חרדי והחלה ללכת לכיוונו במהירות. כשהתקרבה אליו היא שלפה סכין שהייתה ברשותה וניסתה לדקור אותו באמצעותה מספר פעמים עד שהתרחק ממנה.

מיד לאחר מכן המשיכה המחבלת לכיוון מתחם תחנות האוטובוסים הסמוך, שם התקרבה לאזרח אחר ודקרה אותו בידו באמצעות הסכין. האזרח שנפצע קל ואנשים נוספים שהיו במקום החלו להתגודד סביבה ובשלב זה, כוח משטרה ומג"ב שהיה באזור השתלט עליה.

רגעי ההשתלטות על המחבלת (צילום: השואגים לימין)
ההשתלטות על המחבלת
|
צילום: השואגים לימין

במשטרה לא פוסלים את האפשרות שאולי גם הגבר החרדי נפצע קלות או נשרט במהלך התקיפה של המחבלת, אולם עד לרגע זה הוא לא יצר שום קשר עם המשטרה או עם גורמי רפואה ומכאן מניחים שאם נפגע הוא נפצע קל מאוד. עם זאת, החוקרים ממשיכים לגבות עדויות מאזרחים שהיו במקום בניסיון לאתר את החרדי שהותקף.

המחבלת בת ה-29 מצור באהר (צילום: חדשות השואגים לימין)
אם ל-5 מצור באהר, המחבלת מי-ם
|
צילום: חדשות השואגים לימין

במהלך היום פשטו כוחות משטרה על ביתה של המחבלת ובחיפוש שבוצע במקום נתפס מחשב ומסמכים שהועברו לידי חוקרי הימ"ר. הממצאים הועברו לצוות החקירה שאסף ממצאים מזירת הפיגוע ותיחקר מעורבים ועדים. גם בעלה עוכב לחקירה במהלכה טען שאשתו לא אמרה דבר לפני שיצאה מהבית.

במשטרה ציינו כי כלל הממצאים העולים מהחקירה עד כה מצביעים על כוונה ברורה של המחבלת לפגוע בחפים מפשע: "הודות לתגובה מהירה של אזרחים והכוחות הפרוסים במקום היא נוטרלה תוך זמן קצר ובכך נמנעה פגיעה בנוספים".