מעריב לנוער
נער מדוכא (צילום: shutterstock ,מעריב לנוער)
צילום: shutterstock

מכתב פתוח: "אמא,אבא, הגיע הזמן שתתגרשו"

"אני אוהב כל אחד מכם בנפרד, אבל אני לא אוהב את הביחד שלכם. מאז שאני זוכר את עצמי אתם לא מסתדרים, ונשארים יחד רק כדי שאנחנו הילדים נהיה מאושרים. אבל אנחנו לא מאושרים"

ד' (השם המלא שמור במערכת) | מעריב לנוער | פורסם 07:49 15.03.17 

שנה גודל אות

>> רוצים לראות את הקליפקול הקורע של אנה? הורידו את האפליקציה עכשיו

>> הכירו את קליפקול, האפליקציה החדשה של מעריב לנוער

העיניים שלי נפקחות, הרעש מחריש אוזניים, וברור לי שלא אצליח לחזור לישון: אמא ואבא שוב רבים. כמו בשבת שעברה, ובזו שלפניה. כמו לפני חודש, וכמו לפני שנה ושנתיים.

מאז שאני זוכר את עצמי לא היה יום אחד שבו הם הצליחו לשמור על טונים שלווים. זה היה יכול לקרות באמצע ערב משפחתי כיפי ורגוע. מכינים על-האש, חותכים סלט, מרימים את האוהל, ואז פתאום צעקה: "למה? כי אתה יודע לשים כמות נכונה של מלח?!" וזה מתחיל.

בגיל 14 החלטתי לפתוח את זה עם אמא. יצאנו להליכה, ואמרתי לה: "אמא, יש לי שאלה שאני קצת מתבייש לשאול". היא נעצה בי מבט וענתה: "נו תגיד כבר, נשחק במשחק הזה שמאפשר לך להיות חצוף". לקחתי נשימה ושאלתי: "מתי את ואבא תיפרדו?". התשובה של אמא שלי הייתה שהם לא יתגרשו – "ואם כן, חס וחלילה, זה יקרה רק כשתגדל ויהיו לך ילדים". "אבל רע לכם", הקשיתי. "אתם מתעצבנים מהר וסתם. אף פעם לא ראיתי אתכם מתחבקים או מתנשקים. לא ראיתי שום קרבה ביניכם". אבל התשובה נשארה זהה.

מבחינתם, הם הקריבו הכול למעננו, הילדים: כסף, בית, זמן, הכיף שלהם. הם סובלים יחד כדי שאנחנו נהיה מאושרים. אבל אנחנו לא מאושרים.

נער מדוכא הורים רבים (צילום: shutterstock ,מעריב לנוער)
צילום: shutterstock

אמא, אני חולה על החיבוק שלך. התמכרתי לאוזן הקשבת שלך. אני כל הזמן מחכה לעצות הטובות שלך ולחום שאת מקרינה. אני מרגיש בנוח לחלוק איתך את הסודות הכי כמוסים שלי.

אבא, אתה מלא עוצמה. אנחנו משחקים ביחד מאז שאני קטן, וככה גרמת לי לאהוב כדורגל ולימדת אותי להוציא אנרגיות. אני גם זוכר איך פירקנו והרכבנו יחד מחשבים, למרות שראיתי שאתה עצמך לא כל כך מתחבר לזה. והיום? אתה מתעניין לאן אני יוצא עם חברים, ומעודד אותי לנהוג יותר, כי "לא סתם הייתי המלווה שלך חצי שנה".

אמא ואבא, אני אוהב כל אחד מכם בנפרד, אבל אני לא אוהב את הביחד שלכם. הביחד הזה לא נותן לנו שום יציבות. מאז שאני זוכר את עצמי אתם פשוט לא מתאימים אחד לשני. ולנו זה לא עושה טוב. אמא ואבא, אני אוהב אתכם, וזו הסיבה שאני חושב שכדאי שתתגרשו.