מעריב לנוער
מדלין גיורגטה (צילום: אינסטגרם ,מעריב לנוער)
צילום: אינסטגרם

זאת ההוכחה שתנוחת הצילום יכולה להטעות בדיוק כמו פוטושופ

מי צריך פוטושופ: הבלוגרית האוסטרלית הזו הוכיחה שמספיק להחזיק את הגוף בצורה שונה כדי להיראות רזים וחטובים בתמונות. אנחנו בעד תמונות טבעיות, אבל מה שעושה לכם טוב

מעריב לנוער | פורסם 07:59 12.03.17 

שנה גודל אות

אף אחד לא רוצה למצוא תמונות לא מחמיאות שלו ברשתות החברתיות, ובטח שלא יעלה תמונות כאלו על דעת עצמו – וזה דבר מובן לחלוטין. מצד שני, מה שקורה בשטח הוא שרוב האנשים מעלים רק קומץ תמונות מוצלחות במיוחד שלהם, שלא ממש דומות למציאות – וזה עוד בלי להעביר אותן כל מיני פילטרים. התוצאה היא שהפיד שלנו ברשתות החברתיות מציג גרסה מיופה של המציאות, והאנשים האמיתיים אף פעם לא עומדים בסטנדרטים המצולמים שרואים על המסך.

>> רוצים לראות את הקליפקול הקורע של אנה? הורידו את האפליקציה עכשיו

>> הכירו את קליפקול, האפליקציה החדשה של מעריב לנוער

בלוגרית הלייף-סטייל האוסטרלית מדלין גיורגטה החליטה לחשוף עוד אחד מהשקרים הקטנים שאנשים משתמשים בהם כדי לייפות עצמם בתמונות, והפעם שקר שבכלל לא כולל פוטושופ – אלא רק שינויים גופניים (שינוי זווית וכיווץ שרירים).

לשם החשיפה היא העלתה סרטון קצר ומדהים לחשבון האינסטגרם שלה:

בתחילת הסרטון היא מקשתת את גבה ומבליטה את הישבן, מה שמגדיל את הרווח בין הירכיים וגורם למותניים שלה להיראות צרים יותר. לאחר מכן היא מתיישרת ומרפה, מה שסוגר את הרווח בין הירכיים וגורם למותניים שלה להיראות רחבים יותר.

"כן, אני משתמשת בפילטרים, ולפעמים גם ב-Facetune כדי להסתיר חצ'קון מרושע במיוחד, וכמו כל בחורה אני מקפידה על תאורה טובה וזוויות מחמיאות", היא מודה, "אבל לעולם לא אשתמש בפוטושופ כדי לשנות את הצורה של הגוף שלי. יש מספיק תמונות מטעות של הגוף הנשי ואני לא רוצה להוסיף עליהן". בכיתוב של הסרטון כתבה: "קוראים לזה הגוף האנושי, והוא זז כי אני לא פסל".

מצד שני, גיורגטה גם לא יורדת על הבנות המתאמצות של האינסטגרם: "הבנות האלה לא הולכות עם רגל מכופפת ומותן מקושתת וקוביות מתוחות כל הזמן, אבל אין שום דבר רע בלהצטלם מהזווית הטובה ביותר שלך, זה אנושי. אחרי הכול, מי רוצה להעלות תמונה של הסנטר הכפול שלו?". מצד שני, היא מוסיפה: "לראות כל הזמן את אותה התמונה המתאמצת באינסטגרם יכול לעייף, אז תמיד נחמד לראות תמונה מחורבנת ולחשוב 'היי, היא קצת כמוני'".