מעריב לנוער
נועה כהן (צילום: אינסטגרם ,מעריב לנוער)
צילום: אינסטגרם

וונדר-קול

נועה כהן חלמה להיות דוגמנית – אבל ההורים לא תמכו בה ובבית הספר צחקו עליה. היום, בגיל 14 וחצי בלבד, היא כבר ידועה ככוכבת "הבנים והבנות" וכאושיית אינסטגרם, ומשאירה אבק לכל ההייטרים. וכבר הזכרנו שיש לה קליפקול מושלם משלה באפליקציה החדשה שלנו?

ליאת קציר | מעריב לנוער | פורסם 08:19 14.03.17 

שנה גודל אות

>> רוצים לראות את הקליפקול המושלם של נועה? הורידו את האפליקציה עכשיו

>> הכירו את קליפקול, האפליקציה החדשה של מעריב לנוער

הדרך של נועה כהן התחילה מבחינתה הרבה לפני הסלפי הראשון. היא התחילה אי שם ביסודי, בתור ילדה קטנה שחוותה חרם. "חלמתי להיות דוגמנית ולא חשבתי שאני אי פעם אצליח, כי כל הילדים צחקו עליי", היא מספרת. אחרי שנים שבהן הזניחה את החלום, היא החליטה לפעול - אבל ההורים היו פחות בעד: "הם מאוד חששו, הם חשבו שאני לא אדע להתמודד עם לקבל 'לא' כתשובה והם לא רצו להעמיס את זה עליי בתור ילדה קטנה". נדלג כמה שנים קדימה: נועה כהן היא אחת מכוכבות הרשת החמות של הרגע, והיא רק בת 14 וחצי. היא הספיקה לעשות אינספור קמפיינים, להופיע ב"הבנים והבנות" בערוץ הילדים וכמובן לצבור עשרות אלפי עוקבים נאמנים באינסטוש.

אבל אם היא הייתה צריכה להצביע על הרגע שבו הכול התחיל באופן רשמי, היא הייתה בוחרת ביום ההוא בסטודיו. "כשהייתי בת 8 או 9 ההורים שלי לקחו אותי לצלם בוק דוגמנות בסטודיו לכבוד יום ההולדת. הם השאירו אותי עם הצלמת ואמרו לה – 'תעשי שיהיה לה קשה, תטרטרי אותה, תגידי לה להחליף כל הזמן בגדים, שלא יהיה לה כיף'. אחרי שעתיים הם חזרו ואני עם חיוך ובעננים, היה לי כיף והצלמת כבר חיפשה סוכנויות באינטרנט. היא אמרה להם 'אם אתם לא תיקחו אותה לדגמן – אני אקח אותה', ואפשר להגיד שהיא הצליחה לשבור אותם".

ברגע הזה נועה נכנסה לתקופה של אודישנים, קמפיינים, ובעיקר הרבה פלאשים. "מגיל 9 עד גיל 12 עבדתי המון בדוגמנות, בכל החברות הכי גדולות ובכל הקטלוגים של ההלבשה לילדים. הצלחתי למשוך אופנת ילדים עד גיל 13 בערך, וכשכבר לא יכולתי לדגמן אופנת ילדים ניסיתי לחשוב לאן מתפתחים מכאן". בשלב זה היא חיפשה אתגר חדש ומצאה את עצמה ב"הבנים והבנות". משם היא הגיעה לרשת – והשאר היסטוריה, והיסטריה. "היום אני בעננים, אני עושה את מה שאני הכי אוהבת לעשות", היא מעידה.

נועה כהן למעריב לנוער (צילום: שרבן לופו ,מעריב לנוער)
צילום: שרבן לופו

אילו תגובות את מקבלת כיום מהסביבה בבית הספר? מפרגנים לך?

"לאנשים תמיד יש מה להגיד. יש תגובות כמו 'היא חשה סלבית, היא סנובית', אבל זה ממש לא מעניין אותי. זה עניין אותי חלק גדול מהחיים שלי, התעסקתי במה יגידו ואיך יגידו, הייתי חושבת שמונה פעמים לפני שהייתי מוציאה מילה מהפה או שהייתי מעלה תמונה – אבל היום כבר לא אכפת לי מה אנשים אומרים, בין אם בבית ספר ובין אם ברשת. יש לי את האנשים שסומכים עליי ואוהבים אותי: חבר שלי, החברים הקרובים שלי והמשפחה שלי כמובן. אלה אנשים שבאמת מכירים אותי, ולמדתי שהם אלה שחשובים לי ושאני לא צריכה להתייחס לדעה של אף אחד אחר".

כמו שבוודאי הבנתם, נועה מתחזקת זוגיות יציבה, ולדבריה, חבר שלה תומך בה בכל רגע. "כשהוא הכיר אותי, הוא לא ידע מי אני", היא משתפת. "זה בא ממקום נקי. לפני זה גם היו אנשים שהתחילו איתי מתוך אינטרס, או אפילו סתם חברים שרצו להתחבר אליי כדי להשיג משהו, אבל אצלו זה בא ממקום מאוד נקי. הוא תמיד מפרגן לי. הוא אף פעם לא אמר לי שזה לא נוח לו שאני בימי צילום עם בנים אחרים, או שזה לא נוח לו שכולם מתעניינים במערכת היחסים שלנו". בן הזוג שלה, אגב, הוא כדורגלן, ככה שמדובר בחבר'ה עמוסים במיוחד.

>> נועה והחבר גם הצטלמו ביחד להפקת האופנה שלנו ליום האהבה

נועה כהן למעריב לנוער (צילום: שרבן לופו ,מעריב לנוער)
צילום: שרבן לופו
האג'נדה של נועה ברורה - היא רואה עצמה כנושאת הדגל של נושא מניעת הבריונות ברשת: "חשוב להבין שהרשת החברתית נועדה לעשות כיף, לשתף ולהיות פתוח, אבל היא לא נועדה לשמש במה לדברים מרושעים. נכון שזה נורא מפתה, ויש דברים שאתה רוצה להגיד לאנשים ובחיים האמיתיים לא יהיה לך אומץ להגיד אותם, אבל תמיד חשוב לזכור מה קורה בצד השני, אם היו כותבים עליך את מה שאתה רוצה לכתוב על מישהו אחר. תדעו לנצל את הרשת החברתית למטרה שלשמה היא נוצרה. היא לא נוצרה כדי להכאיב לאחרים".

ידוע שהיום ילדים בגילאים צעירים מאוד (10 ואפילו מתחת) פעילים ברשתות החברתיות. מה דעתך על זה? האם לדעתך ההורים צריכים להגביל את הילדים הצעירים יותר בשימוש ברשת?

"זה לא סוד שיש תכנים ברשתות החברתיות שאולי ההורים היו מעדיפים שהילדים שלהם לא ייחשפו אליהם, אבל אני אישית גדלתי בבית שהכול בו היה פתוח ונתון לדיון. גם אם ההורים חשבו שיש משהו שהוא לא נכון, הייתה לי את הזכות להציג את הטיעונים שלי ולהגיד למה אני חושבת שזה אפשרי. עם זאת, אני מכבדת דעה של כל הורה, וחושבת שכל הורה עושה את הדבר הכי טוב לילד שלו. אני לא נכנסת לזה ולא מבקרת אף הורה ואף משפחה, אבל ממליצה שזה לא יהיה 'לא' מדי ושלילד תהיה את הזכות לומר מה הוא רוצה".

אז מה סוד ההצלחה של נועה? זו אולי קצת קלישאה, אבל אחת נכונה: הרבה אמונה. "אני תמיד אומרת לכל מי שיש לו חלום – בין אם זה ציון טוב במבחן או להיות כוכב, אם אתה לא תאמין בעצמך, אף אחד לא יאמין בך. עד שזה לא יגיע ממקום פנימי שבו אתה יודע שאתה מוצלח, אף אחד לא יעשה את זה בשבילך. ולמרות זאת, אני חושבת שצריך להיות עם רגליים על הקרקע. אני מכירה הרבה בני נוער שרוצים להתפרסם וכשהם מקבלים תשובה שלילית זה פשוט שובר אותם. בפרסום יש הרבה עליות ומורדות, אף אחד לא מבטיח לך שאם אתה מפורסם היום אתה תהיה מפורסם גם מחר. צריך לדעת להתעלם מה'לא' שקיבלת היום ולהתרכז ב'כן' שתקבל מחר".

מי המודל לחיקוי שלך?

"גל גדות, בגלל כל הדרך שהיא עברה: היא התחילה בתור מלכת יופי שנויה במחלוקת והיא הפכה למטאור, משהו ענק שאי אפשר להתעלם ממנו. ולמרות כל ההצלחה, זה לא עולה לה לראש, זה מקסים בעיניי. ואולי גם קצת כמוה, גם אני רואה את עצמי בעתיד, עם המון תקווה כמובן, בהוליווד. אני יודעת שאם אני אכוון מספיק גבוה אני אגיע. אני מאמינה בעצמי".

נועה כהן למעריב לנוער (צילום: שרבן לופו ,מעריב לנוער)
צילום: שרבן לופו

נועה כהן

מספר עוקבים באינסטגרם: "142 אלף".

כמה פעמים ביום את מעלה פוסט? "בערך פעם ביום. אני לא סופרת, אין לי חוקים, מה שזורם לי באותו יום".

פילטר אהוב: "בסנאפצ'ט - הכלב. קלאסי, אבל אני מכורה!".

פוסט או סטורי? "פוסט, ברור".

מיוזיקלי או סנאפצ'ט? "סנאפצ'ט".

טיפ להגדלת מספר העוקבים: "להעלות תוכן ייחודי, דברים שיעניינו אנשים".

כוכב רשת אהוב: "יש מלא! לא יודעת במי לבחור. יש יותר מדי".

אפליקציה אהובה: "אינסטגרם".

מה דעתך על האפליקציה clipcall של מעריב לנוער? "זו אחלה דרך לעזור לעצמך לא לענות לאקס".

מי יהיה הראשון שיוריד את הקליפקול שלך? "חברה שלי שבדיוק נפרדה מחבר שלה וממש צריכה תזכורת לא להישבר ולענות לו."

כמה אנשים לדעתך הולכים להוריד את הקליפקול שלך? "אין לי מושג, אבל אני מקווה שהרבה בנות יוכלו להיעזר בו".

איזה קליפקול היית רוצה שיהיה צלצול הווידאו שלך"הייתי רוצה קליפקול שלי ושל חבר שלי עושים שטויות כרגיל".

 >> רוצים לראות את הקליפקול המושלם של נועה? הורידו את האפליקציה עכשיו