מעריב לנוער
הפכתי את האוטיזם של הבן שלי לאמנות (צילום: Kate Miller-Wilson ,boredpanda)
צילום: Kate Miller-Wilson

"הפכתי את האוטיזם של הבן שלי לאמנות"

מערכת היחסים המורכבת של הצלמת קייט מילר-וילסון עם בנה האוטיסט הונצחה בסדרת תמונות יפהפייה, מהפנטת ומרגשת

מעריב לנוער | פורסם 07:07 14.03.17 

שנה גודל אות

"אבל, כעס, קבלה, אמנות: המסע שלי כאמא לילד אוטיסט היה וממשיך להיות מלא תפניות", כותבת הצלמת קייט מילר-וילסון לאתר boredpanda. "אני אוהבת את הבן שלי ללא תנאים, בזכות האדם היפהפה, המצחיק, המאתגר והמקסים שהוא. אבל אני כל הזמן דואגת לגבי העתיד שלו, ויש ימים שקשה לנו לחבב אחד את השנייה (למרות שהאהבה אף פעם לא נעלמת). בשבילי, המתנה הכי גדולה של האוטיזם שלו היא לא הכישרון למתמטיקה או השמיעה האבסולוטית, אלא הדרך המיוחדת והפואטית בה הוא מסתכל על העולם. בצילומים שלי רציתי ליצור מחווה לראיית העולם הזו ולחיי היומיום שלנו". 

The Other You, The One Who Sees Me

"בצילום ההשתקפות הזה הבן שלי מסתכל לי בעיניים. זה משהו שהוא אף פעם לא עושה. איכשהו, מחסום הזכוכית מאפשר לו לראות אותי. הרבה פעמים אני חושבת בעצבות על הגרסה שלו שמאחורי הזכוכית. אני אוהבת אותו כמו שהוא, אבל הייתי נותנת הכול כדי לחבק את הילד שמאחורי הזכוכית". 

Head Under His Wing

 "לצלם מישהו אוטיסט זה לא תמיד קל, והסיבה לכך היא שמה שהופך פורטרט למוצלח זה חיבור רגשי. כדי להתחבר למישהו שנמצא על הספקטרום צריך להיכנס לעולם שלו. כאן הוא מעמיד פנים שהוא ינשוף, כי ינשופים מעניינים אותו מאוד כרגע". 

Spectrum

Loving The Shadow You

 "יש ימים קשים מאוד. ימי חופש תמיד מתחילים בכך שהבן שלי צועק עליי שהוא שונא אותי. האמת היא שלפעמים אני מורידה אותו בבית הספר ומנסה לא לחרוק עם הגלגלים כשאני נוסעת משם. אני מרגישה שנכשלתי כאמא בימים האלה, אבל אני יודעת שאלה הימים שמוכיחים את אהבתי אליו". 

Focus

 "אחת היכולות הכי מדהימות של הבן שלי היא היכולת להתרכז במשהו לחלוטין. פאזל, כלי מוזיקלי, הדרך בה האור צובע את העננים... הוא יכול לשקוע לגמרי במה שהוא אוהב, ואני מנסה לעשות את אותו הדבר באינטראקציה שלי איתו". 

He Hears The Grasses Whisper

 "אחד המאפיינים הבסיסיים של האוטיזם הוא השוני בעיבוד קלט חושי. העולם יכול להיות עמוס בכל כך הרבה קולות ומראות וריחות. אבל זו גם יכולה להיות מתנה; הבן שלי חווה את העולם בדרך שלעולם לא אכיר". 

Winter Dream

 "הרבה פעמים אני מרגישה שיש משהו שמפריד ביני לבין הבן שלי. אנחנו יכולים לראות ולשמוע אחד את השנייה דרך המחסום, אבל לא יכולים באמת לגעת". 

When Everything Goes Quiet....

Sleepy Morning

School Day Sunrise

You And Me, Bugaboo

"לבן שלי ולי יש מערכת יחסים חזקה אבל דרמטית. אני ממש מרגיזה אותו עם הניסיונות שלי להסיע אותו לבית הספר בזמן או לגרום לו לאכול משהו שונה לארוחת ערב. אבל אני שם בשבילו, אפילו כשאנחנו כועסים אחד על השנייה. אני חושבת, אני מקווה, שהוא יודע את זה".