מעריב לנוער
שגיא ברייטנר  (צילום: אינסטגרם ,מעריב לנוער)
צילום: אינסטגרם

ביט-קול

שגיא ברייטנר הוא אחד מכוכבי הרשת הכי גדולים שצמחו כאן, אז ברור שבחרנו בו להשיק את האפליקציה החדשה והמגניבה שלנו, clipcall. אבל רגע לפני שאתם מורידים את הקליפקול שלו (ספוילר: הוא כולל ביטבוקס), בואו להכיר את שגיא קצת יותר לעומק ולהבין איך בדיוק הוא הצליח למנף את הקאברים הקצביים בפייסבוק לקריירה מצליחה במשחק ובדוגמנות

ליאת קציר | מעריב לנוער | פורסם 08:08 13.03.17 

שנה גודל אות

>> רוצים לראות את הקליפקול האדיר של שגיא? הורידו את האפליקציה עכשיו

>> הכירו את קליפקול, האפליקציה החדשה של מעריב לנוער

מפתיע לגלות, אבל כשמבקשים משגיא ברייטנר להגדיר את עצמו, הוא בכלל בוחר ב"איש מחשבים". הוא דוגמן, שחקן, אמן ביטבוקס – אבל הוא מעדיף להדגיש את העובדה שהוא בכלל סוג של חנון, ובימים אלה שוקד על פיתוחו של סטארט-אפ חדשני.

אם איכשהו פספסתם, ברייטנר (23) התפרסם ברשת בזכות סרטוני הביטבוקס שלו. משם הוא המשיך לדוגמנות ולטלוויזיה (כולל תפקיד ב"גאליס"), ובימים אלה הוא משיק את התכנית החדשה שלו "ליפסטאר", אותה הוא מנחה לצד מגה-כוכבת אחרת, נועה קירל. "לנועה ולי יש כיף סודי שאנחנו עושים מדי פעם על הבמה, אבל אני לא יודע אם ישדרו את זה", הוא מספר לנו. "לא נספר אף פעם מה עומד מאחוריו".

מה מיוחד בליפסניק? בתכל'ס, כולנו עושים את זה כל הזמן!

"נכון, כולנו עושים ליפסינק באוטו, במקלחת או במסיבה, ובגלל זה להביא את זה למסך זה מרגש וכיף. בליפסינק לא צריך לדעת לשיר ולא צריך לדעת לרקוד – צריך פשוט לדעת לעשות כיף וליהנות עם המוזיקה. התכנית עצמה מאוד מעניינת. תהיה תחרות בין ילדים, ויהיה גם אותי ואת ונועה עושים שטויות ומביאים אורחים, זמרים או שחקנים שעושים ליפסינק בעצמם. לדעתי, זה יהיה הממתק היומי ב'יס קידס', ופשוט אי אפשר יהיה להעביר ערוץ כשזה ישודר". על הדרך, הוא גם לא שוכח לפרגן לקולגה נועה קירל: "אין דברים כמוה בעולם, אני מת עליה!", הוא מכריז כבר בתחילת השיחה. "היא סופר מוכשרת, סופר מצחיקה ומאוד כיף לעבוד איתה".

שגיא ברייטנר למעריב לנוער (צילום: שרבן לופו ,מעריב לנוער)
צילום: שרבן לופו

>> וגם: הבסטי של שגיא מגלה לנו כל מה שהוא לא יכל לספר בעצמו

ברייטנר אולי מסמל יותר מכל את המהפכה שהובילו כוכבי הרשת בשנים האחרונות, כשהשתלטו למעשה על עולם הבידור. אפשר לראות אותם בטלוויזיה, בפרסומות ובכל מקום בעצם. לדעת שגיא, זה היה רק עניין של זמן. "לפני שנתיים אני, אשלי (וקסמן בקשי), נועה פילטר וכוכבי רשת נוספים דיברנו על זה שבארצות הברית ובחו"ל בכלל הכוכבים הכי חזקים הם כוכבי רשת כי רוב הנוער נמצא שם, ואמרנו שמתישהו זה יקרה גם בארץ", הוא מספר. "פשוט הבנו שצריך עוד קצת זמן. כיף לראות שעכשיו ערוצי הילדים מלאים בתכנים שלקוחים מהעולם הדיגיטלי".

איך אתה מסביר את ההשתלטות הזאת?

"יש אישיות מסוימת שיש רק לכוכבי רשת. זו אישיות שונה וזה תהליך התפתחות שונה. לקהל נמאס מהריחוק שיש בינו לבין האנשים שהוא רואה על המסך. לאנשים שצמחו ברשת יש קשר הרבה יותר ישיר עם הקהל, יש פתיחות מסוימת שלכוכבים 'רגילים' אין. המידע, השיתוף – אלה דברים שהקהל היה צמא אליהם במשך הרבה זמן, והכוכבים שצמחו ברשת סיפקו את זה".

בואו נחזור רגע לעניין הביטבוקס. שגיא אמנם התפרסם בזכות האמנות הזו, שהפכה בשנים האחרונות לפופולרית יותר ויותר, והיא גם זו שהקנתה לו את שם המשפחה הלא רשמי שלו - אבל מבחינתו, מדובר בתחביב בלבד. "אמנם מתוך התחביב הזה הגעתי לעולם הבידור, אבל יש הרבה אמנים שזה המקצוע שלהם, וזה תחום מאוד מעניין ומרתק", הוא מספר, ומודה שהוא מרגיש מחלוצי התחום בארץ. "אני כן אזקוף את זה לעצמי, כי הייתי מהראשונים שעשו סרטונים כאלה בארץ. אני חושב שלפני שהגעתי מעט מאוד אנשים ידעו מה זה ביטבוקס, והיום הרבה אנשים מתעניינים בזה. אני מרגיש שהובלתי איזשהו שינוי, והצלחתי לגרום לחשיפה ולמודעות לאמנות הזאת. אני מאוד שמח שהתחום הזה התפתח, ואפשר לראות אותו יותר ויותר על המסך".

שגיא ברייטנר למעריב לנוער (צילום: שרבן לופו ,מעריב לנוער)
צילום: שרבן לופו

מה אתה מרגיש יותר - כוכב רשת? דוגמן? או אולי שחקן?

"כוכב רשת. אנשים ברשת הם גם שחקנים, גם במאים, גם דוגמנים, גם עורכים, זה להיות הכול מהכול, ואני אוהב את זה. הרבה פעמים חשבתי להימנע מהתיאור הזה של כוכב רשת ולהיות שחקן - אבל לא, אני אוהב את זה וגאה שבאתי משם. אבל אני איש מחשבים בכלל!".

ואכן, ברייטנר משקיע לא מעט זמן ומשאבים גם בתחום המחשבים. כיום הוא עוסק בפיתוח של אפליקציה בנושא תכני רשת, דבר שלטענתו "משלב בין כל העולמות שהוא אוהב", והוא בהחלט רואה את עצמו עושה זאת גם בעתיד. "אני רואה את עצמי מקים חברת סטארט-אפ ומדי פעם מדגמן, מופיע ומשחק. אני מאוד נהנה מהעולם הזה ומהתחום הזה, אבל רואה את עצמי יותר מתעסק במחשבים בעתיד". למרות שהוא ממעט לחשוף פרטים על הפרויקט החדש שלו, הוא מצהיר ש"זה בייבי חדש שאני מאוד גאה בו".

אז עד שהוא יהפוך לאיש היי-טק במשרה מלאה, הוא נהנה מתגובות המעריצים, ומעיד שכבר למד לאזן אותן עם החיים הפרטיים שלו: "כן, מדי פעם בא לך את השקט שלך, אבל צריך לדעת להתמודד עם המצב. זה איזה סוג של אחריות מסוימת שאתה מקבל כשאתה מגיע למעמד הזה. זה קשה, אבל אתה לאט לאט לומד לעשות את זה. אתה פחות הולך לקניון ויותר מזמין באינטרנט, ומשתדל למצוא את הדברים שיהיו רק שלך מדי פעם".

מי המודל לחיקוי שלך?

"יש לי קעקוע של באטמן, והוא תמיד היה המודל לחיקוי שלי. באטמן תמיד רוצה להציל את העיר שלו, אבל העיר לא אוהבת את באטמן, היא חושבת שהוא האיש הרע - אבל באטמן לא מונע מהתגובות של הקהל, והוא עדיין רוצה להציל את העיר. למרות שאף אחד לא יודע מי זה באטמן או מי עומד מאחורי המסכה, כלומר הוא מקבל אפס הערכה, הוא עדיין עושה את ההחלטה הנכונה. זה משהו שאני שואף להגיע אליו".

שגיא ברייטנר למעריב לנוער (צילום: שרבן לופו ,מעריב לנוער)
צילום: שרבן לופו

שגיא ברייטנר

מספר עוקבים באינסטגרם: 157 אלף.

כמה פעמים ביום אתה מעלה פוסט לאינסטגרם? "פעם ביום".

פילטר אהוב: "משהו מצחיק של עיוות פנים".

פוסט או סטורי? "סטורי".

מיוזיקלי או סנאפצ'ט? "סנאפצ'ט".

טיפ להגדלת מספר העוקבים: "תהיו מעניינים".

כוכב הרשת האהוב עלייך: "לוגן פול".

אפליקציה אהובה: "לוח השנה".

מה דעתך על האפליקציה clipcall של מעריב לנוער? "שלא משנה מי יתקשר אליכם, תמיד יהיה לכם חיוך על הפנים".

מי יהיה הראשון שיוריד את הקליפקול שלך?

"אמא שלי. היא לא המעריצה מספר אחת שלי, אבל היא בטוח תבקש ממני להוריד לה את הקליפקול שלה".

כמה אנשים לדעתך הולכים להוריד את הקליפקול שלך?

"יש לי קליפקול קצת מפדח, אז אני מקווה שלא הרבה אנשים ;)".

איזה קליפקול היית רוצה שיהיה הצלצול שלך?

"הייתי שם קליפקול של נועה קירל, בוודאות".

אם היית מישהו אחר, היית מוריד את הקליפקול שלך?

"ברור, כי הקליפקול שלי הכי דומה לצלצול, בזכות הביטבוקס".

>> רוצים לראות את הקליפקול האדיר של שגיא? הורידו את האפליקציה עכשיו