תרבות
מתוך
צילום: יחסי ציבור

לא רק יפה

"היפה והחיה" לא מבזבז יותר מדי זמן ומספר ימים בלבד לאחר שעלה על המסכים שובר כל קופה אפשרית - ועל הדרך גם מביא לדיסני הישג חדש. וגם: הנס הרוחני של אביב אלוש וסרטו "הבקתה". שוברי הקופות של סוף השבוע

נעמה ברקן | mako | פורסם 17:06 20.03.17 

שנה גודל אות

אחרי מה שנראה כפורפליי הארוך בהיסטוריה עם שלל כותרות על ההתבטאויות הגאות, פקפוק במידת הפמיניסטיות של אמה ווטסון (שתמונותיה הופצו, שוב) ועוד טריילרים וטיזרים שנתנו לנו טעימה מוקדמת – "היפה והחיה" סוף סוף בחוץ. וכיאה לכך, הוא לא סתם לקח את המקום הראשון – אלא דרס את כל המתחרים, עם – ווייט פור איט – 170 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו. כן, גרסת הלייב אקשן של דיסני לסרט האהוב הפך סרט חורף לשובר קופות קיצי באמצע מרץ, ולא רק שהכניס את הסכום האסטרונומי המדובר – הוא גם שבר לא מעט שיאים.

כמו מה? כמו למשל סוף שבוע הפתיחה הרווחי ביותר לסרט שיצא אי פעם בחודש מרץ בפרט, ובעונת האביב בכלל. מצטערים, "סופרמן נגד באטמן: שחר הצדק" – לקחו מכם רשמית את שני השיאים היחידים שעוד החזקתם לזכותכם (אם לא מחשיבים את פתיחת הפסחא הטובה ביותר, זה עוד שלכם).

עוד ברשימת ההישגים: המקום השביעי ברשימת הפתיחות המקומיות (ארה"ב) הגדולות ביותר בכל הזמנים – בין "הארי פוטר ואוצר המוות: חלק 2" (169) ל"איירון מן" (174); סרט עם דירוג ה-PG (מומלץ לצפייה בהשגחת הורים) בעל הפתיחה הרווחית ביותר (ביי ביי "למצוא את דורי"); והמקום הראשון ברשימת הקרנות ה-IMAX הרווחיות ביותר לסרט PG בארה"ב ובעולם. עוד פאן פקט לסיום: בזכות "היפה והחיה", דיסני אוחזת בשישה מתוך שבעה סופי השבוע הפותחים הרווחיים ביותר של כל הזמנים. מה אפשר לומר? אנשים אוהבים סיפורי אהבה איקוניים.

במקום השני (והקצת פחות נוצץ עכשיו, נו, מה לעשות) נמצא "קונג: אי הגולגולת", עם הכנסות מרשימות של 28 מיליון דולר בסוף השבוע השני לצאתו. אמנם אחרי שצנח ב-53% הכנסות ולנוכח הנתונים המעידים שלא יחזור בקרוב למקום הראשון של שוברי הקופות, "קונג" ממשיך לקבל ביקורות חיוביות יחסית מהמבקרים (משלנו, למשל, הוא קיבל ארבעה כוכבים!), ועומד על הכנסות בשווי 259 מיליון דולר ברחבי העולם לאחר 10 ימים בחוץ בלבד.

עוד אחד שקשה לנו לוותר עליו הוא "לוגאן", שהשבוע יורד גם הוא במקום אחד הישר לזה השלישי עם 17 מיליון דולר. שלושה שבועות בבתי הקולנוע והוא כבר הצליח להשיג גם הוא הישג טרי – סוף סוף הצליח לחצות את קודמיו ובכך הפך לסרט הוולברין המצליח בכל הזמנים עם הכנסות בסך 184 מיליון דולר. אחריו ישנם "אקס-מן המקור: וולברין" (2009) ו"וולברין" (2013) – עם 179 מיליון ו-132 מיליון, בהתאמה. אבל בינינו, זה היה די צפוי (וגם צודק). אך האם "היפה והחיה" יעשה לו מחטף על טייטל "הסרט הרווחי ביותר של 2017"? עוד לא ברור, אבל כשמפרידים ביניהם רק 174 מיליון דולר (350 ל"היפה והחיה" ו-524 ל"לוגאן") – פתאום זה לא נראה כל כך מופרך.

במקום הרביעי יש לנו את "תברח" של יוניברסל, שיצר השבוע כותרות מחודשות בזכות הביקורת של סמואל אל. ג'קסון על ליהוקו של השחקן הבריטי השחור דניאל קלוייה לתפקיד בחור אמריקאי שחור. אבל כידוע, אין דבר כזה חדשות רעות, כי בסוף השבוע הרביעי לצאתו הוא הכניס עוד 13 מיליון דולר לקופות ארה"ב, וברחבי העולם הגיע כבר להכנסות בסך 136 מיליון דולר. מה שגורם לנו להניח כי דניאל קלוייה יישן טוב מאוד בלילה.

ואחרון חביב, האחד שעצם הנוכחות שלו פה גורמת לנו להאמין שיש אלוהים – הסרט הדתי נוצרי בכיכובו של אביב אלוש, "הבקתה". בכל זאת, כבר שלושה שבועות שסרט עם נגיעות מיסיונריות צולח את החמישיה הפותחת של שוברי הקופות, עם 6 מיליון דולר. כמו שנאמר, ג'ה איז וואן – והוא כנראה לא מרבה ללכת לקולנוע.

 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):


1. היפה והחיה

170 מיליון דולר (חדש)

2. קונג: אי הגולגולת

28 מיליון דולר (110)

3. לוגאן

17 מיליון דולר (184)

4. תברח

13 מיליון דולר (133)

5. הבקתה

6 מיליון דולר (42)